Зміни до закону про держслужбу невиправдано посилюють повноваження президента, вважають у Раді Європи

05.10.2016 20:00

Зміни до закону про держслужбу невиправдано посилюють повноваження президента, вважають у Раді Європи

Секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт вважає, що коаліційний проект змін до закону про держслужбу, що має бути розглянутий Радою 6 жовтня, суперечить рекомендаціям Венеційської комісії та невиправдано посилює президента, порушуючи баланс між гілками влади. За його словами, в Раді Європи знають про проблеми законопроекту.

Секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт вважає, що коаліційний проект змін до закону про держслужбу, що має бути розглянутий Радою 6 жовтня, суперечить рекомендаціям Венеційської комісії та невиправдано посилює президента, порушуючи баланс між гілками влади.

Про це Маркерт заявив у відповіді на запит "Європейської правди".

За його словами, в Раді Європи знають про проблеми законопроекту №4370-1(автори – Артур Герасімов - БПП; Андрій Река - НФ), в тому числі – пов’язані з тим, що цей проект невиправдано посилює повноваження президента.

"До Венеціанської комісії не надходило запиту про її думку щодо цього проекту, але у спеціального радника РЄ з питань децентралізації ( Даніела Попеску) є низка зауважень.

Одне із занепокоєнь пов’язане з тим, що президент формує комісію, відповідальну за проведення конкурсів на вакантні посади голів місцевих державних адміністрацій, а також за дисциплінарні провадження щодо них.

Це видається несумісним зі статтею 118 Конституції України, за якою призначення та звільнення здійснюється президентом за поданням Кабінету міністрів", - йдеться в коментарі.

За його словами, відповідальним за відбір кандидатів має бути Кабмін, а не президент.

"Венеціанська комісія завжди підтримувала, в тому числі у своєму висновку щодо конституційних змін в частині децентралізації, той підхід, що саме уряд повинен мати право на ці пропозиції.

Таким чином, рішення, запропоноване в цьому проекті (4370-1), суперечить позиції Венеціанської комісії", - наголосив секретар ВК.

Нагадаємо, 7 липня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект про внесення змін до закону "Про державну службу" в частині врегулювання окремих питань проходження державної служби.

За інформарцією ЗМІ, за призначення президентом голів місцевих державних адміністрації за поданням комісії не при Кабміні, як це передбачає Конституція, а при самому президентові, голосувала фракція "Опозиційного блоку" та група "Воля народу".

Перед цим Рада відхилила основний законопроект 4370 авторства депутата від опозиційної "Батьківщини" Альони Шкрум, який не містив таких норм - за нього проголосували лише 112 депутатів.

Перед голосуванням Шкрум заявила, що схвалення альтернативного закону містить серйозні ризики узурпації влади президентом. Також вона додала, що цей закон дозволить головам місцевих адміністрацій бути членами партій і балотуватися на виборах.

Своєю чергою голова профільного комітету, депутат від "Батьківщини" Сергій Власенко також заявив про ризик узурпації влади президентом. Він додав, що при розгляді законопроекту комітетом був сильний тиск з боку Адміністрації президента, а саме - з боку заступника її голови й, одночасно, представника президента в уряді Віталія Ковальчука, відповідального за регіональну політику.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus