Зубко: технічна готовність до холодів – 100%. Запуск тепла у Києві триватиме 7-10 днів

06.10.2016 11:00

Зубко: технічна готовність до холодів – 100%. Запуск тепла у Києві триватиме 7-10 днів

Україна технічно готова до опалювального сезону на 100%. Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. "Я хочу, щоб українці заспокоїлися. Дуже багато залякувань про холодну зиму, сніги, неготовність до опалювального сезону", - наголосив Зубко.

Україна технічно готова до опалювального сезону на 100%. Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, повідомляє "Укрінформ".

Запуск тепла у Києві триватиме 7-10 днів - КМДА

"Я хочу, щоб українці заспокоїлися. Дуже багато залякувань про холодну зиму, сніги, неготовність до опалювального сезону. Передбачити все неможливо, але технічно ми зараз на 100% готові до опалювального сезону", - наголосив Зубко.

Він розраховує, що середня температура протягом осінньо-зимового періоду суттєво не відрізнятиметься від показників минулих показників.

"Критично низька температура може протриматися близько тижня", - зазначив віце-прем’єр.

Запуск тепла у Києві триватиме 7-10 днів - КМДА

Запуск тепла у Києві триватиме 7-10 днів, що дозволить уникнути хаотичних та самовільних підключень, які призводять до порушення гідравлічних параметрів схеми опалення та пошкодження теплових мереж. Про це йшлося під час засідання антикризового штабу з підготовки міського господарства Києва до роботи в опалювальний період на чолі з Київським міським головою Віталієм Кличком, повідомили у прес-службі КМДА.

Зазначається, що теплопостачальними підприємствами міста, зокрема ПАТ "Київенерго", та житловими організаціями підготовлено графік запуску опалення житлових будинків столиці.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, людські та технічні ресурси усіх дотичних комунальних служби та підприємств міста будуть залучені до запуску тепла у столиці, зважаючи на ті кризові умови, у яких Київ змушений готуватися до зими та у яких здійснює старт опалювального сезону.

"У першу чергу, йдеться про залучення техніки та аварійних бригад для ліквідації аварійних ситуацій та пошкоджень тепломереж, приріст яких збільшився. Якщо у попередні роки рівень приросту пошкоджень становив 10%, то зараз він зріс до 15%. Причиною тому стало блокування рахунків ПАТ "Київенерго" та невиконання у зв’язку з цим заміни аварійних ділянок теплових мереж", – повідомив Пантелеєв.

Звітуючи про підготовку до зими, директор Структурного відокремленого підрозділу "Київські теплові мережі" ПАТ "Київенерго" Євген Глушак повідомив, що підприємство залучило інженерний персонал для підготовки системи до опалювального сезону, а також низку підрядних організацій, які виконують роботи, поки що безоплатно, на умовах гарантій з боку ПАТ "Київенерго".

"Для ліквідації аварій на теплових мережах підприємство залучило аварійні служби з інших структурних підрозділів, зокрема, СВП "Київські ТЕЦ" та СВП "Київські електричні мережі", – сказав представник "Київенерго".

Разом з тим Пантелеєв наголосив на актуальності прийняття закону про списання та реструктуризацію боргів теплокомуненерго країни, що надасть змогу розблокувати роботу теплової галузі, оскільки "в борг" теплопостачальні підприємства довго працювати не зможуть.

Заступник голови КМДА також повідомив, що у районах створюються відповідні бригади за участю працівників керуючих компаній та ЖЕДів, які співпрацюватимуть з підрозділами "Київенерго", відповідальними за роботу теплових мереж.

"Їх завдання – цілодобова комунікація, виконання графіків підключення будинків, оперативне усунення аварій, які можуть виникнути в будинках", – підкреслив він.

Ще у вересні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевняв, що причин до зриву опалювального сезону немає.

Нагадаємо, опалювальний сезон в Україні починається 15 жовтня кожного року. На початку вересня 2016 року Кабінет міністрів України доручив "Нафтогазу України" скласти і затвердити новий графік закачування природного газу в українські підземні сховища, відповідно до якого запаси газу станом на 1 листопада 2016 року повинні становити 17 млрд кубометрів, а не 14,4-14,5 млрд кубометрів, як планувалося раніше. Топ-менеджмент "Нафтогазу" вважає неможливим наповнити сховища такою кількістю без закупівлі газу в російського "Газпрому". При цьому з листопада 2015 року і до сьогодні "Нафтогаз" не купує газу в "Газпрому".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus