Зубко: Україна може перейти від імпорту газу до експорту

18.10.2016 16:00

Зубко: Україна може перейти від імпорту газу до експорту

Фонд енергоефективності може бути запущений після опалювального сезону з 1 квітня 2017 року. Про це сказав віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на форумі "Енергонезалежність. Створення фонду енергоефективності". Він нагадав, що необхідною умовою для впровадження ринкових відносин у секторі ЖКП є облік споживання енергоресурсів.

Фонд енергоефективності може бути запущений після опалювального сезону з 1 квітня 2017 року. Про це сказав віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на форумі "Енергонезалежність. Створення фонду енергоефективності", повідомляє Укрінформ.

Зубко анонсував "найамбітнішу" газову реформу

"Фонд енергоефективності, на нашу думку, може повноцінно запрацювати з 1 квітня 2017 року. В першу чергу, нам потрібно створити ефективний офіс та прийняти законодавчу базу. Сьогодні ми маємо дуже непоганий результат щодо економії споживання газу та впровадження альтернативної енергетики. Потенціал скорочення споживання газу 11,4 млрд кубометрів газу. Ми можемо перейти від імпорту газу до експорту газу", - зазначив Зубко.

Він нагадав, що необхідною умовою для впровадження ринкових відносин у секторі ЖКП є облік споживання енергоресурсів.

"У 2018 році має бути забезпечений 100% облік", - наголосив Зубко.

За словами віце-прем'єр-міністра, на сьогодні втрати газу на опаленні будинків сягають щороку 9 млрд кубометрів газу, а у системах теплопостачання - 2,4 млрд кубометрів.

"Реалізація проектів з енергоефективності дозволить скоротити споживання газу. Це заощадить бюджетні кошти, наблизить тарифи до рівнів обґрунтованих. Механізм роботи Фонду енергоефективності такий: спочатку ми повинні визначити, до якого класу енергоспоживання належав будинок до термомодернізації, і до якого він належить після проведення заходів. Максимальна компенсація заходів з модернізації може сягати 50%, але це повинен бути будинок з найвищим класом енергозбереження", - зазначив він.

Зубко анонсував "найамбітнішу" газову реформу

Впровадження фонду енергоефективності може стати тим механізмом, що допоможе у майбутньому скоротити споживання газу на 9 мільярдів кубометрів, сказав Геннадій Зубко.

"Реформа почалася ще у 14-му році, але найбільш глобальні зміни ми можемо зробити сьогодні завдяки нашим партнерам. Це одна з найамбітніших реформ в Україні, яка могла б дозволити зекономити 9 млрд кубометрів газу", - сказав Зубко.

За його словами, Фонд енергоефективності допоможе, з одного боку, зменшити витрати кожного окремого домогосподарства, а з іншого боку - позбавитися Україні енергетичної залежності.

"Кожна українська родина може зменшити навантаження на родинний бюджет, отримати кращі послуги, а також позбавитися енергетичної залежності", - наголосив Зубко.

Нагадаємо, Фонд енергоефективності розпочне повноцінну роботу з 2017 року. Мета нововведення полягає у поступовому перетворенні механізму субсидій на потік інвестицій в енергетичну галузь.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus