Звинувачення "Народного фронту" на адресу Лещенка перевірятиме спецгрупа з фахівців САП і НАБУ - Луценко

01.11.2016 19:00

Звинувачення "Народного фронту" на адресу Лещенка перевірятиме спецгрупа з фахівців САП і НАБУ - Луценко

Генеральна прокуратура України розглядає можливість створення спільно із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою і НАБУ прокурорської групи для перевірки заяви нардепа Павла Пинзеника ("Народний фронт") щодо помешкання і доходів відомого журналіста-розслідувача, а нині члена парламенту Сергія Лещенка (БПП). Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

Генеральна прокуратура України розглядає можливість створення спільно із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою і НАБУ прокурорської групи для перевірки заяви нардепа Павла Пинзеника ("Народний фронт") щодо помешкання і доходів відомого журналіста-розслідувача, а нині члена парламенту Сергія Лещенка (БПП). Про це під час брифінгу у вівторок, 1 листопада 2016 року, повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко, передає "Українська правда".

"Народні депутати пишуть до нас два типи документів: звернення, яке необов'язково веде до реєстрації кримінального провадження, і заяву про скоєний злочин, за якою має бути зареєстровано кримінальне провадження", - сказав генпрокурор.

Він повідомив, що Пинзеник надіслав до ГПУ саме заяву про "скоєний злочин".

"Таким чином ми зареєстрували кримінальне провадження. І зараз спільно із НАБУ та САП розглядаємо можливість створення спільної прокурорської групи для перевірки даної заяви", - заявив Луценко.

"А вже інша заява у формі звернення надійшла від нардепа Дейдея (теж з "Народного фронту" - ред.) і ще 6 людей. Ми передали її на розгляд до САПу. Якщо вони знайдуть підстави для реєстрації – це їхня компетенція, якщо ні, то ні", - зазначив глава ГПУ.

31 жовтня Генпрокуратура повідомила, що розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою в незаконному збагаченні Лещенка.

Перевірити законність придбання Лещенком апартаментів біля Володимирського собору у Києві фракції "Народного фронту" просила НАБУ ще 7 вересня.

Нагадаємо, у Лещенка триває публічний конфлікт з керівництвом партії "Народний фронт", на адресу якого він висловлював різні звинувачення. Зокрема, наближеного до Арсенія Яценюка підприємця Миколу Мартиненка він підозрював у зловживаннях з держзакупівлями у галузі електроенергетики, а також у корупційних діяннях під час обслуговування угод Одеського припортового заводу. Також він звинувачував "групу Яценюка" у спробі "віджати" телеканал "Інтер".

У відповідь представники НФ заявляли, що Лещенко діє в інтересах груп Дмитра Фірташа та Костянтина Григоришина.

На початку 2016 року Яценюк навіть просив СБУ перевірити причетність Григоришина до нібито фінансування антиукраїнських сил, називаючи його "чистим агентом" Кремля. Невдовзі після того Верховна Рада за ініціативи "Блока Петра Порошенка" відправила Яценюка у відставку, а Порошенко надав громадянство близькому до нього Григоришину українське громадянства.

У НФ також наголошують, що медіа-холдинг "Українська правда", одним із керівників якого тривалий час був Лещенко, орендує приміщення у Григоришина. Сам Лещенко не приховує факт особистого знайомства і контактів з Григоришиним, однак заявляє, що його вплив на ситуацію в Україні не є "визначальним".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus