Звинувачену в контрабанді Ліщишин звільнено з МЗС

26.09.2016 19:00

Звинувачену в контрабанді Ліщишин звільнено з МЗС

Скандально відомого дипломата, першого секретаря посольства України в Словаччині Оксану Ліщишин, яка "засвітилась" у контрабандних схемах, звільнено з дипломатичної служби. Про це 26 вересня 2016 року повідомив заступник міністра закордонних справ України - керівник апарату Вадим Пристайко.

Скандально відомого дипломата, першого секретаря посольства України в Словаччині Оксану Ліщишин, яка "засвітилась" у контрабандних схемах, звільнено з дипломатичної служби. Про це 26 вересня 2016 року повідомляє "Європейська правда" з посиланням на заступника міністра закордонних справ України - керівника апарату Вадима Пристайка.

"Вона звільнена з формулюванням "за порушення присяги", - заявив Пристайко.

За його словами, це пов'язане саме з епізодом щодо контрабанди.

"Підставою для такого висновку стали результати службового розслідування", - уточнив заступник міністра.

За словами Пристайка, у МЗС досі немає висновків правоохоронних органів за кримінальним провадженням "за фактом зловживання владою або службовим становищем, а також службовим підробленням службовими особами посольства України в Словаччині МЗС України (частина 2 статті 364 та частина 2 статті 366 КК України)".

"На жаль, службове розслідування має обмежені законом часові рамки, тому ми не дочекалися висновку правоохоронних органів. Але я дуже сподіваюся, що прокуратура та суд дадуть належну оцінку діям Ліщишин", - додав керівник апарату МЗС.

Кілька днів тому Пристайко повідомляв, що Ліщишин та її адвокати погрожували МЗС судом.

Нагадаємо, нині чинний закон "Про дипломатичну службу" не дає права звільняти дипломата через протиправні дії подружнього партнера та інших близьких членів родини. За це можна щонайбільше відкликати з відрядження, що й було відразу зроблено у випадку Ліщишин.

МЗС має намір подати до Верховної Ради проект нового закону про дипслужбу.

Сергій Ліщишин, який у травні використав для контрабанди цигарок лист від посольства України в Словаччині, підписаний його дружиною-дипломатом, здійснив через кордон десятки рейсів, імовірно, пов'язаних з контрабандою.

Зазначимо, що в червні президент звільнив посла України в Словаччині Олега Гаваші.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus