Звіти місії ОБСЄ важливі для продовження санкцій проти РФ - Марчук

04.03.2016 10:00

Звіти місії ОБСЄ важливі для продовження санкцій проти РФ - Марчук

Звіти Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ матимуть велике значення, коли влітку 2016 року ухвалюватимуть рішення щодо продовження санкцій Євросоюзу проти Російської Федерації. Про це заявив екс-прем'єр, представник української сторони в підгрупі з безпеки тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук.

Звіти Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ матимуть велике значення, коли влітку 2016 року ухвалюватимуть рішення щодо продовження санкцій Євросоюзу проти Російської Федерації. Про це заявив екс-прем'єр, представник української сторони в підгрупі з безпеки тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук, передає "Інтерфакс-Україна".

"Порушення є (в зоні АТО на Донбасі), а ми і не чекали, що буде ідеально... Але що тут необхідно враховувати? Тому що часто у людей складається враження, що вони (Мінські угоди) все одно порушуються. Так, вони порушуються. Але це порушення, а не стаціонарна присутність цього важкого озброєння калібром менше ніж 100 мм у зоні безпеки", - зазначив він.

"А найважливіше, що створено досить багато пунктів спостереження СММ ОБСЄ і СЦКК у зоні зіткнення, і фіксація всіх порушень, які пов'язані з обстрілами, з введенням техніки, якої не має там бути, із забороною пересування патрульних бригад ОБСЄ, - ОБСЄ їх усі фіксує й описує... І це (робиться) не для ерудиції. Вони вивішують це на свій сайт, а далі вони офіційно, більш розширено направляють це у свою штаб-квартиру до Відня, а Відень відправляє країні, яка очолює в ОБСЄ", - заявив Марчук.

Він зазначив, що нині в ОБСЄ головує Німеччина, і ця інформація надійде міністру закордонних справ Франку-Вальтеру Штайнмаєру.

ОБСЄ розішле цю інформацію 58 країнам - членам організації, тому для України дуже важливо, щоб ці країни отримали об'єктивну інформацію.

"Що це означає? Коли в червні-липні вирішуватиметься питання щодо продовження санкцій стосовно Росії, то найважливішим аргументом будуть не слова, не просто заяви української сторони (навіть доказові матеріали, відео тощо), а найбільшою довірою в цих переговорах користується інформація ОБСЄ. Тому що вони незалежні", - зазначив Марчук.

Представник України в підгрупі з безпеки тристоронньої контактної групи також повідомив, що на українсько-російському кордоні незабаром можуть з'явитися пости СММ ОБСЄ.

"Зараз, щоправда, є рішення ОБСЄ, і начебто є попередня домовленість із тією стороною щодо того, щоб уздовж кордону - не на кордоні, але біля кордону - виставити десь дев’ять постів ОБСЄ", - наголосив він.

Марчук також відзначив неможливість проведення місцевих виборів в ОРДО/ОРЛО доти, доки там перебуватимуть російські військові підрозділи і так звані 1-й і 2-й армійські корпуси, заступниками керівників яких є російські генерали, а також доки відсутній контроль над державним кордоном з боку України.

Він також висловив сподівання, що дві угоди, підписані в середу, 2 березня, в Мінську (про припинення навчання з бойовою стрільбою уздовж 30-кілометрової зони уздовж лінії зіткнення і про розмінування 12 ділянок уздовж лінії зіткнення) виконуватимуться сторонами Мінських домовленостей.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus