З'явився трейлер фільму "Захар Беркут" від невтомного Сейтаблаєва. На гроші й ефекти не скупилися

11.10.2016 20:00

З'явився трейлер фільму "Захар Беркут" від невтомного Сейтаблаєва. На гроші й ефекти не скупилися

У мережі з'явився концепт-трейлер фільму "Захар Беркут" (Zakhar Berkut) режисера Ахтема Сейтаблаєва, знятий за мотивами повісті Івана Франка, яку вже було екранізовано у 1971 році кіностудією ім. О. Довженка. Тож нинішнє кіно – своєрідне омолодження знаменитого 45-річного шедевру історичної драми від режисера Леоніда Осики.

У мережі з'явився концепт-трейлер фільму "Захар Беркут" (Zakhar Berkut) режисера Ахтема Сейтаблаєва, знятий за мотивами повісті Івана Франка, яку вже було екранізовано у 1971 році кіностудією ім. О. Довженка.

Тож нинішнє кіно – своєрідне омолодження знаменитого 45-річного шедевру історичної драми від режисера Леоніда Осики та сценариста і автора текстів пісень Дмитра Павличка. Нагадаємо, тоді у ролі Любомира знявся геніальний актор Іван Миколайчук.

Повість Франка про боротьбу давніх карпатських общин проти нашестя монголів та соціального гноблення "Захар Беркут. Образ громадського життя Карпатської Русі в XIII віці" була написана з 1 жовтня до 15 листопада 1882 року на конкурс, оголошений журналом "Зоря", та вперше видана в 1883 році в цьому журналі. Цей твір заснований на реальних історичних подіях 1241 року, коли в Карпатських горах назавжди був зупинений наступ Золотої Орди на Європу.

Зауважимо, що раніше режисером "Захара ..." значився Іван Сауткін, який наразі продовжує роботу над екранізацією українського комікса Ігоря Баранька "Максим Оса". Втім, як пише Bezkino, продюсер Юрій Прилипко так пояснив необхідність заміни: "Справа в тому, що з "Максимом ..." не зовсім зрозуміла ситуація і Ваня не впевнений, що наші виробничі графіки не перетнуться. Порадившись разом з ним, ми вирішили змінити режисера. Ми запропонували проект Ахтему Сеітаблаєву. Йому дуже сподобалася сама ідея. Нам же дуже сподобалося його режисерське бачення".

Згодом у записаному відеозверненні Ахтем зазначив ті смисли, які несе "Захар Беркут": "Для мене ця історія цінна, насамперед, тим, що вона розповідає про людську гідність, про готовність до самопожертви. Звичайно, мені б хотілося, щоб в першу чергу наш фільм був адресований молодому поколінню".

За словами режисера, для того, щоб привернути увагу масового глядача, будуть застосовані сучасний спосіб зйомки, якісні спецефекти і залучені професійні каскадери. Творці проекту орієнтуються на фільми "300 спартанців" і "Робін Гуд".

Слід нагадати, що зараз Ахтем працює над двома проектами, які створюються за підтримки держави. Саме цей факт викликав сумніви у членів експертної комісії. Головне питання - чи встигне режисер зануритися в історію, адже в лютому він приступає до зйомок "Кіборги", масштабної картини про оборону Донецького аеропорту. (Ще один фільм Ахтема "Її серце" знаходиться на стадії постпродукції). При цьому творці картини підтвердили, що препродакшн "Захара" може співпасти з постпродукцією кінострічки про легендарних "кіборгів".

Про те, що за "Захара" від студії FILM.UA (яка, до речі, готує ще повнометражний анімаційний фільм "Мавка", заснований на творі Лесі Українки "Лісова пісня") та компанії Kinorob візьметься таки Сеітаблаєв, стало відомо під час другого етапу дев'ятого конкурсу Держкіно.

Сценарій до "Захара Беркута" написав Ярослав Войцешек. Оператор - Юрій Король. Продюсери – Єгор Олесов і Юрій Прилипко. Спецефектами займеться українська студія Postmodern. Бюджет картини – 75 мільйонів гривень. Допомога Держкіно – 30 мільйонів, а за позитивним рішенням Експертної комісії, як зауважує mediananny.com, справа не стала. Єдине, що бентежило Держкіно, чи здужає Сеітаблаєв "Її серце", "Кіборги" та й "Захара" (до того ж, він ще й як актор постійно задіяний)... Проте Ахтем попросив передати всім там, хто сумнівається, що "я хочу і буду багато працювати, тому що люблю те, що роблю".

Нагадаємо також, що в планах Держкіно був вихід на екрани в 2016 році восьми нових українських фільмів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus