Емоції по Євробаченню. Визначення місця конкурсу спричинило скандал

23.09.2016 14:00

Емоції по Євробаченню. Визначення місця конкурсу спричинило скандал

Євробачення буде проходити в столиці. Владі дорікають в політичному рішенні і корупції.

Євробачення буде проходити в столиці. Владі дорікають в політичному рішенні і корупції.

Скандали навколо Євробачення-2017 не вщухають вже не перший місяць. Оргкомітет прийняв рішення проводити конкурс у Києві. Але керівництво інших міст обурилося, мовляв, цей вибір був зроблений уфінансових інтересах перших осіб держави. Корреспондент спробував розібратися в тому, що відбувається, пише Яна Таранчук у №35 видання від 16 вересня 2016 року.

«За Одесу-маму прикро!»

«Грошей в Україні немає, підготовкою Євробачення ніхто не займається, всі дедлайни зірвані! –надривалися на минулому тижні соцмережі. – Тепер право проведення конкурсу може перейти до срібного призера – Австралії. Або завдяки старанням Сергія Лазарєва (нагадаємо, що у 2016 році він зайняв третє місце) – Росії».

Втім, галас виявився провокацією. Кабінет міністрів заспокоїв журналістів: Євробачення-2017 буде однозначно проходити в столиці!

Тут і розгорівся новий переполох. Цього разу з корупційним підѓрунтям. Мовляв, влада вибрала місто, виходячи з власних фінансових інтересів. І не бажає віддавати гроші в регіони.

Нагадаємо, що спочатку стати центром проведення конкурсу хотіли шість обласних центрів. І всіподали заявки в оргкомітет. Однак, врешті-решт, у трійці лідерів опинилися найсильніші – Київ, Одеса і Дніпро. Коли ж сталозрозуміло, що Дніпро не виберуть, його мер Борис Філатов підтримав Одесу і засмутився, дізнавшись про те, що Південна Пальміра програла.

- Це був чистий фарс від столичних діячів, які не захотіли віддати фінпотоки і підряди обласним центрам, – заявив він. – Фу! За Одесу-маму прикро. Ганьба і профанація.

Обурився і Михайло Саакашвілі. Його не запросили на відкриті слухання, коли вибирали місто. А про вибір оргкомітету він взагалі дізнався через Facebook.

«Я не маю нічого проти Києва! – заявив губернатор Одеської області. – Але треба було провести чесні змагання на рівних умовах, а не приймати політичне рішення кулуарно на рівні керівництва країни. Це договірняк!

На думку Саакашвілі, Євробачення в Одесі могло перешкодити щорічним травневим шабашам сепаратистів. Але влада дала ворогам черговий привід поглумитися над тим, що в Україні все вирішується на рівні прем'єр-міністра і Президента.

- Я Міхо розумію, він зробив все, щоб конкурс проходив в Одесі, – парирує столичний мер Віталій Кличко. – Але об'єктивно Київ має масу переваг.

Водночас організатори конкурсу стверджують, що оргкомітет об'єктивно вивчав заявки всіх претендентів.

- Багато хто говорить, навіщо потрібна була ця гра, могли б відразу назвати Київ переможцем,–пояснює міністр культури Євген Нищук. - Насправді це була здорова боротьба міст. Іноземці взагалі були впевнені, що конкурс повинен приймати Львів. І Дніпро їм теж дуже сподобався. Хоча найважче було вибирати між Києвом і Одесою. Це рішення далося нелегко і мені, і Зурабу [Зураб Аласанія, глава НТКУ], йоргкомітету. Я вдячний усім містам і прошу одеситів не ображатися. У нас є маса культурних заходів, які дозволять задіяти кожнеіз заявлених міст.

Аласанія уточнив: «Інформації від міст-претендентів було так багато, що ніхто не міг взяти на себе відповідальність за остаточне рішення. Я до останнього не знав, яке місто виберуть. У підсумку під час голосування19 голосів віддали за Київ, два – за Одесу і один – утримався. А на підставі висновків оргкомітету остаточне рішення приймали прем'єр і Президент».

У підсумку єдиною людиною, яка щиро зраділавибору міста, стала співачка Джамала (нагадаємо, що завдяки її перемозі Україніі випала честь проводити конкурс).

- Я дуже рада, що обрали Київ! –сказала співачка. – Я люблю це місто, тут у мене багато друзів. До того ж уньому, як всікажуть, хороша інфраструктура.

Вертолітний майданчик Януковича і катери

- Інфраструктура в столиці дійсно чудово підготовлена ​​і не вимагає серйозних фінансових вкладень, –згоден з Джамалою міністр культури. –Є аеропорт, готелі, хостели, розваги. Важливим фактором є і безпека. В Одесі, наприклад, існує проблема з сусіднім Придністров'ям. А Дніпро розташований поруч з Донбасом.

Правда, з локацією для проведення Євробачення-2017 столиці довго не могли визначитися. А в підсумку вирішили, що можна підтягнути до стандартів і Лівий берег міста. Ареною для конкурсу стане Міжнародний виставковий центр на Лівому березі (МВЦ). Поки туди добиратися з центру незручно (від метро йти довго, а навколокрім одного супермаркету і двох кафе нічого немає). Однак цю проблему обіцяють вирішити найкращим способом: на інфраструктуру готові витратити 2 млрд грн, а питання транспорту майже вирішене.

- Не буду приховувати, ідею з річковими трамваями підказав я, щоб розвантажити Дніпровський міст, – посміхається Нищук. – Таким чином ми поєднаємо приємне з корисним і повернемо в ужиток річкові трамваї. Вони будуть популярні і після конкурсу. Катери для цього вже закупили.

Крім того, нарешті вирішено, як використовувати з користю будівлю, яку в просторіччі називають вертолітним майданчиком Віктора Януковича. Там, швидше за все, буде Євроклуб (місце для учасників і організаторів конкурсу), адже масштаби приміщення дозволяють розмістити близько 3 тис.осіб.

- Я впевнений, що ми будемо пишатися конкурсом, –вже заявив Кличко. –Я з повагою ставлюся до всіх міст, які брали участь уконкурсі, і закликаю їх допомогти нам гідно підготуватися до нього. Було б добре створити фан-зони в кількох містах, де глядачі в режимі онлайн зможуть насолоджуватися святом.

Йосипа Кобзона в Україну не пустять

Зрозуміло, що шкодувати коштів для проведення Євробачення-2017 столична влада не налаштована. На шоу планується витратити 200 млн грн, а на підготовку арени та інфраструктури – 2 млрд грн.

Джерелами фінансування, крім київського бюджету, будуть спонсорські гроші, прибуток від реклами, кошти з держбюджету і від EBU. Європейці обіцяли дати транш вже після завершення конкурсу в червні 2017 року. Обіцяні $ 15 млн, за підрахунками оргкомітету, покриють близько третини всіх витрат.

Крім фінансів,як і раніше,не вирішене і слизьке питання про участь артистів з боку Росії. Нищук вважає, що в РФ можуть скористатися шансом і влаштувати чергову провокацію, свідомо проштовхуючи на конкурс артиста, в'їзд якоговУкраїнузаборонений.

- Це буде цілеспрямована провокація, –наголошує він. –Але в Росії є чимало порядних виконавців, які розуміють, що головне – це мирі принижувати будь-якийнарод, тим більше сусідів, неприпустимо. Поки можу пообіцяти, що Йосипа Кобзона ми точно сюди не пустимо.

Нагадаємо, що в чорному списку Мінкульту на сьогоднішній день фігурують прізвища 83 артистів, які підтримали агресію Путіна щодо України. Зокрема, Григорій Лепс, Олег Газманов, Вадим Самойлов, Юлія Чичеріна, Олександр Розенбаум, Стас П'єха, Лев Лещенко, Микола Расторгуєв і Михайло Боярський.

***

Цей матеріал опубліковано в №35 журналу Корреспондент від 16 вересня 2016 року. Передрук публікацій журналу Корреспондент у повному обсязі заборонено. З правилами використання матеріалів журналу Корреспондент,опублікованих на сайті Корреспондент.net, можна ознайомитися тут.

 

Источник новости: Новини Корреспондент

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus