Financial Times. Битва за Авдіївку виявляє масштабнішу боротьбу за владу на сході України

07.02.2017 19:00

Financial Times. Битва за Авдіївку виявляє масштабнішу боротьбу за владу на сході України

Аналітики чітко прив'язують спалах бойових дій в Авдіївці з телефонними переговорами Трампа і Путіна - росіяни вирішили перевірити реакцію Заходу. "В Україні побоюються, що у розрізненої групи західних лідерів... забракне рішучості викувати довговічний мир, щоб завершити війну, яка вирує на порозі ЄС", пише британська газета.

Початок обстрілів Авдіївки "збігся з телефонною розмовою російського лідера Володимира Путіна з Дональдом Трампом, що відбулася 28 січня, тому в Україні бояться, що ця атака - частина планів Москви з чинення тиску на нового американського президента і примушування його до поступок", повідомляє Роман Олеарчик, кореспондент The Financial Times.

"Джеймс Шерр, аналітик у політичному інституті Chatham House, чітко прив'язує спалах бойових дій в Авдіївці з телефонними переговорами Трампа і Путіна", - йдеться в статті.

"Росіяни - все спланувавши і обдумавши - наочно і непропорційно відповіли саме в цей момент, щоб перевірити реакцію Заходу", - вважає Шерр.

"Американський президент поговорив по телефону з президентом України Петром Порошенком у суботу. Потім Білий дім оприлюднив заяву, в якій мовиться, що його адміністрація буде "працювати з Україною, Росією та іншими залученими сторонами, щоб допомогти їм відновити мир, - передає автор. - Проте в Авдіївці вояки і місцеві жителі висловлюють побоювання, що їх використовують як пішаків у ширшій боротьбі за владу".

"Нехай Трамп прийде сюди і сам побачить масові руйнування, те, як наші люди потерпають через війну Росії з нашою країною", - сказав солдат Дмитро.

"А світ знає, що з нами відбувається? - запитала жителька Авдіївки Люда. - Люди помирають, страждають. Нас бомблять. Без опалення та електрики ми трохи на смерть не замерзли".

"В Україні побоюються, що у розрізненої групи західних лідерів, які намагаються впоратися з різноманітними речами - від голосування за Brexit до несподіваної перемоги Трампа - забракне рішучості викувати довговічний мир, щоб завершити війну, яка вирує на порозі ЄС", - йдеться в статті.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus