"Блокпост Пам'яті": У Раді відкрилася виставка, присвячена Іловайській трагедії та боям за Савур-Могилу
17.01.2017 20:00
У будівлі Верховної Ради відкрилася виставка, присвячена подіям в Іловайську та на Саур-Могилі в 2014 році. Народним депутатам, а також відвідувачам українського парламенту пропонується ознайомитися з фотографіями з місць боїв, бойовими снарядами, що розірвалися, амуніцією, особистими речами, нагородами та портретами українських захисників тощо.
У будівлі Верховної Ради відкрилася виставка, присвячена подіям в Іловайську та на Саур-Могилі в 2014 році.
Про це у вівторок 17 січня повідомляє Цензор.НЕТ.
Народним депутатам, а також відвідувачам українського парламенту пропонується ознайомитися з фотографіями з місць боїв, бойовими снарядами, що розірвалися, амуніцією, особистими речами, нагородами та портретами українських захисників тощо.
Виставка має назву "Блокпост Пам'яті" та є авторським меморіальним проектом волонтера, пошуковця, голови громадської організації "Міжнародна асоціація дослідників фортифікації "Цитадель" Павла Нетьосова.
Як поінформували на сайті Верховної Ради, виставка складається з тридцяти вітрин, зібраних із ящиків з-під боєприпасів, та обладнана монітором, на якому демонструється відео, під кожен елемент експозиції створено один або декілька інформаційних сюжетів або документальних фільмів.
Вітрини заповнені артефактами та предметами, зібраними на полі бою поряд із тілами загиблих українських військових, у ході місії "Евакуація 200" Міністерства оборони України, яка розпочалася 1 вересня 2014 року та триває досі. Кишенькові іконки, натільні хрестики, уривки документів, шеврони та інші особисті речі представлені в експозиції, на внутрішній поверхні кришки кожної з вітрин розміщені фотографії з місць, де ці речі були зібрані – курган Савур-Могила, Іловайськ, Дебальцеве.
Окрім того, на виставці представлені персональні вітрини загиблих в "неоголошеній війні" добровольців, бійців збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ та Національної гвардії України. На внутрішній поверхні кришки такого ящика - фотографія бійця, під склом - особисті речі, які передані сім’ями загиблих.
Виставка триватиме по 20 січня.
Як зазначається, раніше, в листопаді 2016 року, в Дніпрі в Національному історичному музеї імені Яворницького відбулась виставка фотографій "Іловайськ 2014". На ній було представлено близько 100 робіт українських фотокореспондентів Олександра Глядєлова, Максима Дондюка, Максима Левіна та Маркіяна Лисейка. Світлини супроводжувалися розповідями, які залучали глядача в контекст.
Додамо, що в Дніпрі вирішили створити перший в Україні музей АТО.
Нагадаємо, у вересні торік Комітет Верховної Ради з національної безпеки і оборони схвалив рішення звернутися до парламенту з поданням про встановлення 29 серпня Днем героїзму і вшанування пам'яті загиблих воїнів під час АТО.
Запеклі бої за Савур-Могилу тривали весь серпень 2014 року і завершилися здаванням висоти. У грудні 2015 року над курганом, який вже знаходився під контролем бойовиків, невідомі вивісили прапор України.
29 серпня 2014 року, всупереч домовленості про "зелений коридор" для виходу українських військових з оточення під Іловайськом, підрозділи ЗС РФ за безпосередньої вказівки керівництва Генерального штабу РФ впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. У результаті вчинення віроломного нападу загинуло 366 осіб, 429 отримали поранення, 300 потрапили у полон.
Источник новости: NEWSru.ua
Лента новостей
-
В Нігерії військова авіація помилково атакувала табір біженців на північному сході країни. В результ…
-
"Голова української держави висловив сподівання на збільшення обсягу фінансових ресурсів ЄБРР для сп…
-
Нардеп оприлюднив перелік держпідприємств і установ, які працюють з російськими банками
Народний депутат з УКРОПу Віталій Купрій оприлюднив перелік українських державних підприємств і уста…
-
Офіційний курс валют і банківських металів на 18 січня
Офіційний курс валют на 18 січня, встановлений Національним банком України. Долар подешевшав, євро т…