Еро: на зустрічі "нормандської четвірки" від України вимагатимуть поступу щодо "статусу" Донбасу і виборів

18.10.2016 22:00

Еро: на зустрічі "нормандської четвірки" від України вимагатимуть поступу щодо "статусу" Донбасу і виборів

Голова МЗС Франції Жан-Марк Еро заявив, що метою саміту в "нормандському форматі" в Берліні в середу, 19 жовтня, буде домогтися від України просування зі "статусом Донбасу" і законом про вибори на його окупованій частині. За його словами, учасники саміту будуть вимагати від України "детальних зобов’язань щодо "статусу Донбасу" і календаря" проведення таких виборів.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро заявив, що метою саміту в "нормандському форматі" в Берліні в середу, 19 жовтня, ввечері буде домогтися від України просування зі "статусом Донбасу" і законом про вибори на його окупованій частині.

За його словами, учасники саміту будуть вимагати від України "детальних зобов’язань щодо "статусу Донбасу" і календаря" проведення таких виборів, передає "Радіо свобода".

Крім того, сказав Еро, і від України, і від Росії будуть домагатися поступу в розведенні сил сторін і "засвідчити щирість" у цьому.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель, яка так само коментувала майбутній саміт, заявила, що на ньому буде йтися про "підбиття підсумків, просто безжалісне, щодо того, де ми зараз перебуваємо" у виконанні мінських домовленостей про врегулювання на окупованій частині Донбасу. При цьому канцлер наголосила: "Звичайно, від завтрашньої зустрічі не варто чекати ні на яке диво. Але переговори завжди важливі, навіть коли ми дуже різко обмінюємося думками".

Під час свого візиту в Київ 14 вересня Еро уже заявляв, що після встановлення режиму тиші на Донбасі з 15 вересня Київ повинен почати виконання політичних умов мінських угод.

Як повідомлялося, 18 жовтня в ході телефонної розмови президента України Петра Порошенка з президентом Франції Франсуа Олландом і канцлером ФРН Ангелою Меркель сторони обговорили ситуацію на Донбасі і домовилися провести зустріч голів держав у нормандському форматі в середу, 19 жовтня, в Берліні

При цьому президент України Петро Порошенко вже теж заявляв, що українська сторона не очікує від цих переговорів значного прориву.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявляв, що саміт у "нормандському форматі" буде можливий тільки в разі, якщо на ньому буде перспектива "закріпити домовленості", яких можуть досягти помічники чотирьох лідерів. Москва заявляє, що вимагає від України швидкого поступу у політичних аспектах мінських угод, таких, як місцеві вибори на цій території і "амністія" бойовиків, іще до вирішення безпекових і гуманітарних питань.

Київ натомість наголошує, що ще до саміту має бути створена "дорожня карта", що чітко визначила б порядок виконання Росією її зобов’язань за мінськими домовленостями про врегулювання на окупованій частині Донбасу. Крім того, в АП наголошували, що проведення зустрічі "нормандської четвірки" для вирішення лише так званих політичних компонентів "Мінська" є неприйнятним

Наприкінці минулого тижня заступник голови адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв заявляв, що керівники Франції та Німеччини погодилися на ідею створити "дорожню карту" виконання мінських угод, яка передбачала б чітку послідовність безпекових кроків для припинення бойових дій на Донбасі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links