Гонтареву звинуватили у тому, що Нацбанк надав розрахунковий код МФО "Центробанку "ДНР". НБУ спростовує

07.02.2017 23:00

Гонтареву звинуватили у тому, що Нацбанк надав розрахунковий код МФО "Центробанку "ДНР". НБУ спростовує

"МФО 400019, який зараз вказує ЦРЛ "ДНР", використовувався для розрахунків з бєларуською філією "Житлобудбанку" (в Україні він став називатися "Укрсоцбанк"). Після ліквідації "Житлобудбанку" код став "нічийним". А тепер, як пише НБУ, "використовується" Центральним резервним банком "ДНР", - мовиться в його репліці на спростування від регулятора.

Журналіст Олександр Дубинський заявляє, що Національний банк України надав розрахунковий код МФО "Центральному резервному банку" "ДНР". Відповідна інформація розміщена на його сторінці в Facebook.

"Я легко знайшов докази того, що Національний банк України все ж таки надав розрахунковий код "Центральному резервному банку ДНР". Код цей - 400019. Офіційно зазначено інструкціях банку "ДНР" для розрахунків ", - зазначає журналіст, при цьому приводячи посилання на" постанову "бойовиків, де вказується код МФО "ЦРЛ "ДНР".

За словами Дубинського, водночас офіційно такого коду на сайті НБУ немає.

"Звичайно, Нацбанк його видачу не визнає, хоча офіційно не заперечує - у відповіді на мій запит там написали безліч загальних фраз, але нічого не сказали", - пише Дубинський.

Журналіст вважає, що таким чином голова Нацбанку Валерія Гонтарєва фактично визнала існування "ДНР".

"Бажаю їй пошвидше отримати тамтешній паспорт", - написав Дубинський.

Своєю чергою НБУ заявляє, що інформація про нібито надання Національним банком України МФО (код банку) "центральним банкам" так званих "ДНР"/"ЛНР" не відповідає дійсності.

"Національний банк і українська банківська система не здійснюють діяльність на території самопроголошених так званих "ЛНР"-"ДНР". НБУ також не регулює діяльність банківських установ на непідконтрольних України територіях", - йдеться в повідомленні українського центробанку у вівторок, 7 лютого 2017 року.

Нацбанк нагадав, що здійснення всіх видів фінансових операцій в населених пунктах, які не контролюються українськими властями, було призупинено в 2014 році.

Також Нацбанк зазначив, що перевірити код банку (МФО) та дізнатися детальнішу інформацію про суб'єкта, якому він належить, можна на офіційній сторінці регулятора в довіднику банків України, згідно з яким вказаний Дубинським код не використовується.

"Також звертаємо увагу, що використання "центральними банками" так званих "ДНР"-"ЛНР" фінансових термінів подібних тим, що використовує українська банківська система, не може доводити факт співпраці з НБУ", - наголошується в заяві регулятора.

У відповідь Дубинський заперечив: те, що Нацбанк каже про "використання" даного коду, відмежовуючись при цьому від його надання, це ще раз підтверджує, як він вважає цей факт достовірним.

"МФО 400019, який зараз вказує ЦРЛ "ДНР", використовувався для розрахунків з бєларуською філією "Житлобудбанку" (в Україні він став називатися "Укрсоцбанк").

Після ліквідації "Житлобудбанку" код став "нічийним".

А тепер, як пише НБУ, "використовується" Центральним резервним банком "ДНР", - мовиться в його репліці на спростування від регулятора.

Однак, як продовжує Дубинський, "просто залишити за собою МФО - це безглуздо". "Тому що такі коди після розпаду СРСР використовуються тільки в Україні та Узбекистані", - говорить він.

"Тому, вочевидь, наявність у ЦРЛ "ДНР" МФО 400019 необхідна тільки для розрахунків з Україною. І я певен, що якщо народні депутати з допомогою запитів доб'ються відповідей на питання, які розрахунки проходять з використанням цього МФО - ми дізнаємося багато чого цікавого", - резюмує журналіст.

Нагадаємо, раніше Гонтареву неодноразово звинувачували в прийнятті рішень в інтересах великого російського напівдержавного банківського капіталу.

Тим часом 7 лютого її заступниця Катерина Рожкова повідомила, що банки з російським капіталом в Україні наразі обмежені в операціях, працюють під наглядом куратора й шукають покупця.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus