Гройсман назвав нові дати отримання Україною безвізу: лютий - голосування у ЄП, травень-чернень - "остаточне рішення"

10.02.2017 00:00

Гройсман назвав нові дати отримання Україною безвізу: лютий - голосування у ЄП, травень-чернень - "остаточне рішення"

"Я думаю, що вже в цьому місяці це буде проголосовано. Я так думаю, тому що у мене є відповідна інформація. І далі ми вийдемо протягом 3-4 місяців на остаточне рішення і по Україні, і Грузії", - наголосив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. На його думку, причиною відстрочки Брюсселя стала міграційна криза в Європі.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що остаточне рішення Європейського Союзу про введення безвізового режиму для громадян України може бути прийнято до червня нинішнього року.

"Фактично зараз кожен місяць будуть відбуватися певні технічні процедури, які дозволять орієнтовно, я думаю, до червня по термінах вийти на остаточне рішення", - цитує виступ Гройсмана в ефірі одного з телеканалів агенція "Інтерфакс-Україна".

На його думку, причиною відстрочки Брюсселя стала міграційна криза в Європі.

"Виникло питання, щоб ввести "запобіжник". Якщо буде у країнах безвізовий режим, як швидко прийняти оперативне рішення, щоб призупинити цей режим... Я думаю, що вже в цьому місяці це буде проголосовано. Я так думаю, тому що у мене є відповідна інформація. І далі ми вийдемо протягом 3-4 місяців на остаточне рішення і по Україні, і Грузії", - підкреслив він.

За його оцінками, Україна виконала всі необхідні умови для отримання безвізового режиму з ЄС.

Тим часом співробітник "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив нову дату схвалення Європарламентом механізму припинення безвізового режиму. За його словами, це буде 13 лютого 2017 року.

Водночас, дане рішення прийматиметься в пріоритетному порядку, що не передбачає голосування.

"Механізм зупинення безвізового режиму буде схвалено на пленарному засіданні Європарламенту без голосування, швидше за все, 13 лютого", - вважає він.

Раніше Йозвяк з посиланням на власні дані прогнозував, що безвізовий режим України з ЄС набуде чинності 12 червня. За його словами, для Грузії безвізовий режим набуде чинності дещо раніше, 29 березня 2017 року.

Відносно Грузії журналіст помилився тільки на три дні: грузини отримали право вільно перебувати у ЄС протягом 90 днів 2 лютого цього року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus