На Мінському книжковому ярмарку росіян змусили прибрати екстремістську літературу про "Гіві" з "Моторолою"

09.02.2017 18:00

На Мінському книжковому ярмарку росіян змусили прибрати екстремістську літературу про "Гіві" з "Моторолою"

У Бєларусі на Мінському міжнародному книжковому ярмарку російські видавництва виставили на стенди книги про бойовиків, які діяли на українському Донбасі, а також скандальні книжки покійного українського публіциста і журналіста Олеся Бузини. Літературу, яка розпалює міжнаціональну ворожнечу, вже прибрали зі стендів.

У Бєларусі на Мінському міжнародному книжковому ярмарку російські видавництва виставили на стенди книги про бойовиків, які діяли на українському Донбасі, а також скандальні книги покійного українського публіциста і журналіста проросійського спрямовання Олеся Бузини.

Літературу, яка розпалює міжнаціональну ворожнечу, вже прибрали зі стендів, повідомляє бєларуське Радіо "Свобода".

Так, російський "Книжный мир" представив книги "Рыцари Новороссии. Хроники Корреспондента легендарного Моторолы" Геннадія Дубового та "Донбасс: от Славянска до Дебальцево" Михайла Полікарпова, на обкладинках яких є й уже знищені на окупованій бойовиками Донеччині Михайло "Гіві" Толстих і Арсен "Моторола" Павлов.

Також на стенди потрапила книга "Куклы и кукловоды. Украинские катастрофы" Ель Мюрида.

Окрім того, виставили книжки скандально відомого Олеся Бузини – "Вурдалак Тарас Шевченко", "Союз плуга и трезуба: как придумали Украину".

Як пояснив представник компанії "Макбел" – одного з організаторів виставки – видавництва орендують площі й у перший день до 12.00 розкладають свою продукцію.

"Але після цього ми обов'язково проходимо й дивимося, яка література представлена. І сьогодні зранку всі ці книжки сумнівного змісту прибрали", – сказав співрозмовник "Радіо Свобода".

"Людей попередили, що ці книги в нашій країні небажані, у Бєларусі є список екстремістської літератури, забороненої. При нас прибрали й нібито все зрозуміли", – повідомив він.

"Оглядаємо ми не лише російські стенди, але й усі інші. Будемо й далі відслідковувати", – додав представник "Макбел".

Нагадаємо, що у 2015 році за фактом поширення на Форумі видавців у Львові книг антиукраїнського змісту, які надруковані під маркою Харківського видавництва "Фоліо", було відкрито кримінальну справу.

Додамо, що перед цим Держкомтелерадіо України опублікував список книг, заборонених до ввезення в країну.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus