Нідерланди підтримають безвіз для України, запевняє Рютте та обіцяє переконувати парламент ратифікувати УА

21.10.2016 20:00

Нідерланди підтримають безвіз для України, запевняє Рютте та обіцяє переконувати парламент ратифікувати УА

Уряд Нідерландів не має жодних додаткових політичних умов у питанні завершення процесу скасування візових вимог для українських громадян. Але в ЄС спочатку чекають на ухвалення нового запобіжного механізму із призупинення безвізових режимів з усіма третіми країнами. Про це заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Уряд Нідерландів не має жодних додаткових політичних умов у питанні завершення процесу скасування візових вимог для українських громадян. Але в ЄС спочатку чекають на ухвалення нового запобіжного механізму із призупинення безвізових режимів з усіма третіми країнами.

Про це заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте у кулуарах саміту ЄС, передає "Укрінформ".

"Ми не маємо жодних особливих позицій. Ми підтримуємо візову лібералізацію для України. Однак, Європейська рада вирішила, і нині це питання за Європарламентом, щоб мати чіткі запобіжники для майбутніх режимів з візової лібералізації", - сказав нідерландський прем’єр.

Він наголосив, що новий механізм із призупинення скасування візових вимог у випадку зловживання безвізовими режимами громадянами третіх країн, не пов'язаний лише з Україною, а є загальним європейським інструментом.

Також він сказав у кулуарах саміту ЄС, що період до 1 листопада стане вирішальним у пошуку рішення між урядом та парламентом Нідерландів щодо завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. У разі негативного сценарію не виключене відкликання підпису під Угодою.

"До кінця наступного тижня, у суботу або неділю, ми повинні представити наше бачення просування уперед, як нам діяти з результатами референдуму щодо Угоди про асоціацію з Україною", - сказав Рютте.

Він зазначив, що має конкретні пропозиції для урегулювання ситуації із завершенням ратифікації асоціації з Україною, зокрема у питаннях, які викликали занепокоєння під час референдуму. Він нагадав, що йдеться про перспективи вступу України до ЄС, виділення нової фінансової допомоги та співробітництво у сфері оборони.

Водночас, прем’єр наголосив, що його партійна коаліція не має більшості у парламенті, а, відтак, він не може ухвалити остаточне рішення, так само, як не може запропонувати конкретних пропозицій колегам по ЄС.

"Я працюватиму над цим упродовж наступних семи днів разом із міністром закордонних справ Бертом Кундерсом", - зауважив Рютте.

Він додав, що дедлайн у цьому питанні визначений до 1 листопада.

При цьому Рютте не виключив, що у разі негативного сценарію, Нідерланди можуть відкликати свій підпис під Угодою про асоціацію Україна-ЄС.

Він наголосив, що Угода про асоціацію Україна-ЄС є дуже важливою для Нідерландів, враховуючи міцні нідерландсько-українські відносини, а також для забезпечення стабільності у регіоні.

Нагадаємо, що раніше Рютте розповів, що не відчуває оптимізму щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною. Про це він заявив на саміті лідерів Євросоюзу у Брюсселі 20 жовтня, коли лідери ЄС попросили його напрацювати політичний компроміс у питанні збереження Угоди для України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links