Німецькі журналісти стверджують, що в Росії вже вербують найманців для війни в Афганістані. Цим займається Уткін
07.02.2017 20:00
Вербування російських військових для участі "у миротворчих та антитерористичних операціях за кордоном", дозволеного прийнятими в грудні 2016 року поправками до закон "Про військовий обов'язок і військову службу", вже триває, і вербувальник, який працює на "приватну військову компанію (ПВК) Вагнера", натякає, що новим місцем бойових дій стане Афганістан.
Вербування російських військових для участі "у миротворчих та антитерористичних операціях за кордоном", дозволеного прийнятими в грудні 2016 року поправками до закон "Про військовий обов'язок і військову службу", вже триває, і вербувальник, який працює на "приватну військову компанію (ПВК) Вагнера", натякає, що новим місцем бойових дій стане Афганістан, пише NEWSru.com з посиланням на німецький тижневик Die Zeit.
Матеріал тижневика засновано на бесіді з автором оголошення у соціальній мережі "ВКонтакте", що пропонує "попрацювати на Батьківщину" "на базі" за 50 тисяч рублів на місяць, "за вихід" - від 80 тисяч рублів плюс премії, та спілкуванні з джерелами, які намагалися влаштуватися бійцями у приватну військову компанію.
Автор цього оголошення підписується в соцмережі як "Ілля Іванов". Він є досвідченим вербувальником, постійно шукає чоловіків для приватних військових компаній. Ще 2014 року, коли громадськість не знала про російських солдатів у Сирії, він писав на своїй сторінці "ВКонтакте", що шукає людей, готових "пов'язати свою долю з пригодами у спекотних країнах".
Із вербувальником розмова велася зі створеної авторами матеріалу фейкової сторінки "Павла Нікуліна", вигаданої особи, "що відслужила у війську й отримала спеціальність водія-механіка танку". "Іванов" повідомив, що "бракує" танкістів, окрім того, потрібні медики, сапери і грамотні зв'язківці. Також шукають пілотів гелікоптера, вони проходять поза конкурсом.
Усі інші претенденти мають спершу пройти тести і надати необхідні документи. Найважливіша умова - наявність закордонного паспорта та відсутність кредитів і судимостей.
Два інших джерела, які намагалися влаштуватися бійцями до ПВК, підтвердили газеті, що також спілкувалися з "Івановим". Він описав шлях і місцевість до полігону, де тренується ПВК.
За словами Іванова, база підготовки бійців ПВК знаходиться біля хутора Молькіно в Краснодарському краї. До українського Донецька звідси близько 500 кілометрів, до російського курорту Сочі - близько 250 кілометрів. У 2015 році на полігоні в Молькіно пройшла модернізація, на яку було витрачено понад 50 млн рублів. Офіційно у Молькіно дислокуються три військових підрозділи: 1-а гвардійська ракетна бригада (в/ч 31853), 10-я окрема бригада спеціального призначення ГРУ Міноборони (в/ч 51532), а також 243-й загальновійськовий полігон (в/ч 55485) .
Ті, хто намагався потрапити до ПВК, повідомили газеті, що вступні випробування є досить легкими: нескладні нормативи з фізичної підготовки - віджимання, підтягування, біг на сто метрів та три кілометри, тест Купера й вогнева підготовка. Той, хто зміг все здати, залишається на базі проходити підготовку, яка зазвичай триває два місяці.
Прийняті в ПВК бійці підписують мінімум на півроку "досить умовний" контракт, лише "дві сторінки". "На першій сторінці написано "не розповідати", на другий сторінці" читай, що написано на першій сторінці", - пожартував вербувальник.
"Танк спалив - отримав грошики. Зрозумів? Якусь вогневу точку забив, ще грошей отримав, якщо командир підтвердив", - пояснив "Іванов".
Сирія, за словами вербувальника, - "стара тема". "Зараз буде... не можу так сказати, думаю, вгадаєш: у 80-х роках армія там була. Зрозумів? Там теж піски і гори. Там, значить, миротворча операція - це охорона послів та інше. Дають навіть медаль тобі за ратний подвиг. Більше тобі не дадуть, тому що по телевізору ви не будете світитися", - розповів "Іванов".
Експерт з Росії у Німецькому товаристві зовнішньої політики Штефан Майстер вважає, що мова йде про Афганістан, але вважає, що російське населення не вдасться схилити до участі в наземній операції, оскільки досвід радянських втрат у цій країні був занадто травматичним і не вивітрився з народної пам'яті.
"На сьогоднішній день в Афганістані перебувають тільки технічні фахівці і інструктори, які потрібні, зокрема, для технічної підтримки російських вертольотів", - пояснив Майстер. У січні 2016 року було підписано міжурядову угоду про надання Афганістану військово-технічної допомоги.
"Якщо НАТО 2017 року виведе свої війська з Афганістану, то Росію дійсно може охопити страх від того, що тероризм ширитиметься територією країни. "Талібан" може сильно дестабілізувати центральноазійських сусідів Російської Федерації, а це вже реальна загроза, у тому числі й для Росії ", - стверджує Майстер.
За таких обставин не можна виключати появи на території цієї країни російських військ і найманців, говорить він.
Німецька газета пише, що поправки до закону про військову службу, які вступили в чинності 9 січня 2015 року, дозволяють використання російських найманців у всьому світі й легалізують діяльність приватних військових компаній. Громадяни, які перебувають в резерві, вважаються виконувачами обов'язків військової служби, якщо вони долучаються до "припинення міжнародної терористичної діяльності за межами території Російської Федерації".
Die Zeit називає це легалізацією найманства, забороненого в РФ кримінальним кодексом, і пояснює її специфічною взаємозалежністю зовнішньої та внутрішньої політики російського президента.
"Відтоді як Володимир Путін прийшов до влади, він підтримував її за допомогою воєн. Спочатку Друга чеченська війна, в 2008-му - війна з Грузією, потім Україна і з 2015-го - участь у війні в Сирії. Усі військові дії, незалежно від того, починалися вони з російської ініціативи чи ні, Путін використовував для внутрішньополітичного рейтингу", - пише газета.
Урядовий законопроект, що дозволяє призовникам та звільненим у запас укладати короткострокові контракти про військову службу під час надзвичайних обставин або для участі в миротворчих й антитерористичних операціях за кордоном 14 грудня 2016 року було остаточно прийнятий Держдумою.
Відповідні поправки до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" були підготовлені Міністерством оборони РФ ще минулої осені. Неофіційно в відомстві нововведення пов'язували з військовою операцією Росії у Сирії.
При цьому ще 2015-го своїм окремим указом Путін відніс до державної таємниці дані про втрати серед військовослужбовців Міноборони РФ під час проведення закордонних спеціальних операцій у мирний час.
Як повідомлялося, керує ПВК "Вагнера" вихідець з України Дмитро Уткін (він же "Вагнер", звідси й назва компанії), який належить до пітерського кримінально-олігархічного клану Путіна і є офіцером російської військової спецслужби ГРУ. Бійці Уткіна приймають найактивнішу участь у вторгненнях до України та Сирії. Зокрема, у їхні обов'язки входить охорона впливових проросійських колаборантів й очолюваних ними тимчасових окупаційних адміністрацій, фізичне усунення конкурентів посібників окупантів, розформування непідконтрольних підрозділів, а також проведення спецоперацій по лінії ГРУ.
При цьому Уткін регулярно відвідує рідну Кіровоградщину. СБУ не забороняла йому в'їзд до України, оскільки щодо нього відсутнє кримінальне провадження.
Довідка
У лютому 2016 року російський уряд Дмитра Медведєва зробив колегам з Афганістану "подарунок" у вигляді 10 тисяч автоматів і запасу патронів.
"Цей дар символізує глибоку дружбу між двома націями. Це важливий подарунок від важливого друга Афганістану в цей час, який є вирішальним для Афганістану та для усього регіону", - прокоментував радник з національної безпеки Афганістану Ханіф Атмар.
А в 2015-му президент Афганістану Ашраф Гані просив Росію надати його країні озброєння, у тому числі артилерію, стрілецьку зброю й гелікоптери вогневої підтримки Мі-35.
Тоді зазначалося, що влада Афганістану вирішила звернутися до Росії через те, що США та їхні союзники з міжнародній коаліції значно скоротили свою військову присутність у цій країні та урізали фінансову допомогу.
Посол РФ у Кабулі Олександр Мантицький заявляв, що Росія надасть допомогу Афганістану, але зазначив, що відправка російських військових у цю країну виключена.
Тим часом у середині жовтня 2015 року Путін наголошував, що ситуація з терористами в Афганістані є "близькою до критичної".
Источник новости: NEWSru.ua
Лента новостей
-
Усик покинув американського тренера заради Ломаченка
Чемпіон світу за версією WBO в першій важкій вазі українець Олександр Усик вирішив припинити співпра…
-
Українські розвідники, що зникли на Луганщині, другу добу не виходять на зв'язок
Українські розвідники другу добу не повідомляють про себе, основна версія - втрата зв'язку. Про це с…
-
У Гарварді скоро почнуть тестувати мозковий чіп для відновлення зору
У Гарварді створено чіп, який стимулює зорову зону кори головного мозку і створює імітацію зору без…
-
Фермера з Донбасу, який у 2014-му здав бойовикам українських спецназівців, судять на Запоріжжі
У Куйбишевському райсуді смт Більмак Запорізької області судять 61-річного фермера з Донеччини Микол…