Опозиційний парламент Венесуели намагається перешкодити операції з "Роснефтью"

10.02.2017 14:00

Опозиційний парламент Венесуели намагається перешкодити операції з "Роснефтью"

Опозиційний парламент Венесуели схвалив угоду про протест проти "незаконного продажу" акцій спільного підприємства російської компанії "Роснефть". В рамках оборудки, яку намагаються оскаржити депутати, "Роснефть" купувала у венесуельській нафтовій держкомпанії PDVSA акції спільного підприємства Petromonagas, яке розробляє нафтовий пояс річки Оріноко.

Опозиційний парламент Венесуели схвалив угоду про протест проти "незаконного продажу" акцій спільного підприємства російської компанії "Роснефть", передає РИА "Новости" з посиланням на Universal. Операція була закрита в минулому році, але парламентарі стверджують, що вона була здійснена незаконно.

В рамках оборудки, яку намагаються оскаржити депутати, "Роснефть" купувала у венесуельській нафтовій держкомпанії PDVSA акції спільного підприємства Petromonagas, яке розробляє нафтовий пояс річки Оріноко. За 500 млн доларів частку російської компанії було збільшено з 17% до 40%.

Член Національної асамблеї Еліас Мата повідомив колегам, що комітет з нафти і енергетиці, який вивчав це питання, дійшов висновку про порушення конституції країни. Вона вимагає схвалення угоди парламентом. Депутат поскаржився, що глава PDVSA Еулохіо дель Піно не мала консультацій з законодавцями щодо цієї угоди. Він також зазначив, що профільна комісія зажадала почати розслідування причин зниження видобутку нафти в країні.

Нацасамблея назвала "зрадою" продаж державної власності урядом, одноголосно висловивши протест.

На сьогодні у рамках СП Petromonagas видобувається понад 130 тисяч барелів надважкої нафти на добу. "Роснефть" також бере участь в низці інших спільних проектів у Венесуелі, які реалізує разом з PDVSA: це "Карабобо-2,4" (СП "Петровікторія"), "Хунін-6" (СП "ПетроМіранда"); СП "Бокерон"; СП "Петроперіха".

Криза влади у Венесуелі посилилася після початку роботи опозиційного парламенту рік тому. Ніяко робочої взаємодії між законодавчою і виконавчою владою немає. Президент Ніколас Мадуро раніше звинувачував опозицію у спробі "парламентського перевороту", а парламент, в свою чергу, заявляв про порушення конституції з боку глави держави.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links