Парламент України прийняв проєвропейський закон про службу в органах, утворених місцевими радами

09.02.2017 23:00

Парламент України прийняв проєвропейський закон про службу в органах, утворених місцевими радами

Документом, зокрема, передбачено врегулювання статусу службовців органів місцевого самоврядування, рівний доступ до служби в органах місцевого самоврядування виключно на основі професійної компетентності і прозоре прийняття на службу в органах місцевого самоврядування. Окрім того закон передбачає деполітизацію служби в органах місцевого самоврядування.

Верховна Рада України прийняла закон "Про службу в органах місцевого самоврядування". Урядовий законопроект №2489 підтримали 253 народних депутати, повідомляється на парламентському порталі.

Як зазначається, документом, зокрема, передбачено врегулювання статусу службовців органів місцевого самоврядування, рівний доступ до служби в органах місцевого самоврядування виключно на основі професійної компетентності і прозоре прийняття на службу в органах місцевого самоврядування.

Окрім того закон передбачає деполітизацію служби в органах місцевого самоврядування, встановлює нову модель оплати праці, яка мінімізує суб'єктивізм керівника, а також передбачає впровадження ефективного механізму запобігання корупції. У новому законі прописані процедури перерозподілу посад служби в органах місцевого самоврядування на службовців та виборних посадових осіб місцевого самоврядування, а також посилюються гарантії використання службовцями місцевого самоврядування державної мови.

Також законом передбачається включення норм щодо врегулювання питання дисциплінарної відповідальності службовців місцевого самоврядування, передбачення положень щодо особливостей проходження служби виборними посадовими особами місцевого самоврядування, нове визначення статусу працівників патронатної служби в органах місцевого самоврядування тощо.

Слід зазначити, що проект закону готувався з урахуванням результатів робочих зустрічей та його представлення у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України групі польських експертів з питань реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні. Також були проведені робочі зустрічі з експертами проекту Twinning ЄС, в ході яких отримано пропозиції, що враховані у законі.

Нагадаємо, 7 лютого президент Петро Порошенко підписав закон про зарахування частини ренти за користування надрами для видобутку нафти і газу в місцеві бюджети.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links