Петренко: робгрупа передала НАЗК проект порядку перевірки е-декларацій і закликає ухвалити його 9 лютого

08.02.2017 16:00

Петренко: робгрупа передала НАЗК проект порядку перевірки е-декларацій і закликає ухвалити його 9 лютого

Міністр юстиції України Павло Петренко заявляє, що робоча група передала до Національного агентства щодо запобігання корупції (НАЗК) проект порядку проведення перевірки електронних декларацій і закликає НАЗК ухвалити його 9 лютого. Він зазначив, що, згідно з запропонованим порядком, перевірка має проводитися за 60 днів, а в разі необхідності може бути подовжена максимум ще на 30 днів.

Міністр юстиції України Павло Петренко заявляє, що робоча група передала до Національного агентства щодо запобігання корупції (НАЗК) проект порядку проведення перевірки електронних декларацій і закликає НАЗК ухвалити його 9 лютого, пише Інтерфакс-Україна.

"Ми розробили якісний проект документа, який зараз буде опублікований на сайті Міністерства юстиції. Звертаємося до членів НАЗК, незалежного органу, щоб вони вже в четвер ухвалили даний порядок на своєму засіданні. Я як міністр юстиції підтверджую, що ми зареєструємо цей порядок негайно", - сказав міністр на брифінгу після засідання Кабінету міністрів у середу, 8 лютого.

Він зазначив, що, згідно з запропонованим порядком, перевірка повинна проводитися за 60 днів, а в разі необхідності може бути подовжена максимум ще на 30 днів.

Павло Петренко заявляє, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) блокує призначення переможців конкурсів на державну службу, не надаючи висновків спеціальної перевірки кандидатів.

"Чому у нас зараз проблема зі спецперевірками щодо всіх без винятку кандидатів, які йдуть на посади за конкурсами, не лише на посади керівників центральних органів виконавчої влади, а й головних спеціалістів у регіонах? Національне агентство з питань запобігання корупції, яке має надавати один із висновків зі спецперевірки, просто цього не робить з 1 січня, саботуючи роботу", - сказав міністр.

Петренко зауважив, що НАЗК не виконує своєї функції. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив прискорити проходження спецперевірок.

Спецперевірка здійснюється стосовно кандидатів на посади державної служби після їхньої перемоги на конкурсі на посаду і до призначення. Без її проходження переможця конкурсу не може бути призначено.

Раніше Генпрокуратура повідомила, що перевірить 29 народних депутатів за фактом невідповідності між задекларованими коштами та офіційними доходами. Наразі відомо прізвище 10 з них. Імена решти поки що не розголошуються.

24 листопада 2016 року НАЗК звинуватило Мін'юст у блокуванні початку перевірки електронних декларацій чиновників.

25 січня 2017 року Кабмін створив робочу групу, яка замість НАЗК розробить проект порядку проведення перевірки е-декларацій.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links