Поплічника садиста Мільчакова з ОРЛО затримано у Норвегії. СБУ вимагає його видачі

20.10.2016 19:00

Поплічника садиста Мільчакова з ОРЛО затримано у Норвегії. СБУ вимагає його видачі

"Петровському нещодавно було оголошено, що він є загрозою національній безпеці, і його дозвіл на проживання в Норвегії було скасовано. Це відкрило шлях поліції для арешту 29-річного Петровського, який уперше приїхав до Норвегії ще підлітком", - йдеться у повідомленні.

Норвезька поліція заарештувала військового злочинця, громадянина Росії Яна Петровського, який живе в Тонсбергу, але брав участь у воєнних діях на сході України на боці російських терористів з ОРЛО у складі бандформування найманців "Русич" разом з відомим неонацистом Олексієм Мільчаковим. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на норвезькі ЗМІ.

"Петровському нещодавно було оголошено, що він є загрозою національній безпеці, і його дозвіл на проживання в Норвегії було скасовано. Це відкрило поліції шлях для арешту 29-річного Петровського, який уперше приїхав до Норвегії ще підлітком", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляє Norwegian Broadcasting (NRK), озброєні поліцейські затримали Петровського увечері у вівторок, 18 жовтня 2016 року. За інформацією, він мешкав разом з норвежцями, які пов'язані з правими групами "Солдати Одіна" (вуличні антимігрантські патрулі).

На світлинах у соцмережах Петровський позує зі зброєю й боєприпасами. Він повідомляв, що їздив з Норвегії до України, щоб узяти участь у боях. Він також фотографувався поруч з тілом спаленого українського вояка.

"Він боровся проти українських солдатів на власній землі українців у конфлікті, стосовно якого висловлювали жаль НАТО, ЄС, українські і норвезькі чиновники під час останнього візиту на цьому тижні президента України Порошенка", - йдеться у повідомленні.

Поліція Норвегії підтвердила NRK, що Петровського попереджали про депортацію. Окрім того, він порушив умови дозволу на проживання в Норвегії через те, що перебував за межами країни занадто довго.

Прокурор країни Хойвік Солхейм підтвердив арешт. За його словами, Петровський буде або перебувати під вартою або відправлений назад до Росії.

За даними центру "Миротворець", видачі Петровського українській владі через МЗС вимагає, зокрема, СБУ.

"Мільчаков та Петровський у 2014 році створили формування ДШРГ (диверсійно-штурмова розвідувальна група - ред.) "Русич", що складається з ультраправих російських бойовиків. Це формування входило в сумнозвісну банду "Бетмен", яка тримала в страху влітку і восени 2014 року весь Луганськ. Як відомо, це угруповання обладнало в підвалах Машінституту місця тортур, під різними приводами викрадало мирних жителів, декого було страчено (окупаційною адміністрацією - ред.).

Навіть у самій "ЛНР" члени банди "Бетмен" були оголошені садистами та вбивцями. На початку 2015 року частину її бойовиків було вбито, частину арештовано.

Бойовики з ДШРГ "Русич" Ян Петровський (Великий Слов'янин) та Мільчаков (Серб) прославилися після того, як розстріляли із засідки колону батальйону "Айдар" біля селища Металіст 5.09.2014 (в день підписання першого "Мінська"). Тоді вони відрізали вуха пораненим і врешті-решт убили всіх полонених, а також фотографувалися на тлі спотворених трупів", - йдеться у повідомленні відомого журналіста Дениса Казанського у Facebook.

Як представник російських ультраправих Мільчаков офіційно брав участь у роботі "Міжнародного російського консервативного форуму", який відбувся 22 березня 2015 року у Санкт-Петербурзі.

Документальний фільм-розслідування діяльності терористичного формування "Русич" раніше було представлено Службою безпеки України.

Довідка

24 серпня 2015 року українські військові нейтралізували ДРГ "Русич" біля Станиці Луганської. З семи членів групи вижив лише один, який врятувався втечею.

До складу ДРГ входили:

Руслан Мартинов (Ворон) - громадянин РФ, мешканець села Юрлове Московської області, колишній співробітник ГРУ РФ;

Микола Караванов (109-й) - громадянин РФ, мешканець міста Москва, особистий "ад'ютант" Мільчакова, служив в армії РФ;

Павло Полєхін (Вуглинка) - громадянин України, мешканець Лутугинського району Луганської області;

Ігор Яковлєв (Че Гевара) - громадянин України, мешканець Макіївки;

Сергій Антипин (Малий) - громадянин РФ, мешканець Новокузнецька Кемеровської області;

Ігор Тихоненков (Тихий) - громадянин РФ, мешканець Москви, кадровий співробітник російської розвідки;

Артур Канцер (Варяг) - громадянин РФ, мешканець Саратова. Наймолодший член групи. Єдиний, хто вижив після вибуху.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links