Порошенко обговорив з Пахором загострення на Донбасі та санкції проти Росії

12.02.2017 19:00

Порошенко обговорив з Пахором загострення на Донбасі та санкції проти Росії

Порошенко подякував колезі за активну підтримку Словенії у питаннях територіальної цілісності і незалежності України, а також якнайскорішого запровадження Євросоюзом безвізу для українців. Сторонами було відзначено обопільну зацікавленість у розвитку співробітництва.

Президент України Петро Порошенко провів зустріч із президентом Республіки Словенія Борутом Пахором. Порошенко подякував колезі за активну підтримку Словенії у питаннях територіальної цілісності і незалежності України, а також якнайскорішого запровадження Євросоюзом безвізу для українців.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Дякую за сильну та надійну позицію щодо підтримки суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України, за тверду позицію в питанні забезпечення європейської єдності, включно з санкціями, а також за чітку позицію щодо незаконної анексії Криму", - сказав Порошенко.

Під час зустрічі було обговорено питання європейської інтеграції України. Глава держави подякував за активну підтримку Словенії у питанні якнайскорішого запровадження Європейським Союзом безвізового режиму поїздок для громадян України.

Президент України також наголосив на важливості збереження послідовної санкційної політики ЄС щодо Росії до повного відновлення незаконно порушеного суверенітету і територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах, включаючи Крим.

Окрім цього, Порошенко детально поінформував співрозмовника про останнє загострення ситуації на Донбасі у зв'язку з обстрілами Авдіївки з боку російсько-терористичних військ.

Було відзначено, що для досягнення прогресу у переговорному процесі щодо політичного врегулювання мають бути виконані першочергові безпекові елементи Мінських домовленостей, передусім, повне і остаточне припинення вогню та відведення важких озброєнь.

Сторонами було відзначено обопільну зацікавленість у розвитку співробітництва у сфері енергоефективності, а також домовлено активізувати роботу з метою відновлення прямого авіаційного сполучення між Любляною і Києвом. Глава Української держави підтвердив зацікавленість України в посиленні співпраці зі Словенію в економічній, культурній та гуманітарній сферах.

Президент Пахор поінформував українську сторону про підсумки його переговорів у Москві та Берліні. Президент України Петро Порошенко поновив запрошення президенту Республіки Словенія Боруту Пахору відвідати Україну з офіційним візитом.

Відзначимо, в листопаді 2016 року Україна і Словенія прийняли декларацію спільних позицій.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links