Президент підписав закон про зарахування частини ренти за користування надрами для видобутку нафти і газу в місцеві бюджети

07.02.2017 18:00

Президент підписав закон про зарахування частини ренти за користування надрами для видобутку нафти і газу в місцеві бюджети

Президент України Петро Порошенко підписав закон №1793-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату", схвалений Верховною Радою 20 грудня 2016 року. Закон набуває чинності з 1 січня 2018 року.

Президент України Петро Порошенко підписав закон №1793-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату", схвалений Верховною Радою 20 грудня 2016 року.

Як повідомляється на офіційному сайті голови української держави, закон набуває чинності з 1 січня 2018 року.

"Розподіл коштів з рентної плати за користування надрами... сприятиме зацікавленості місцевого населення у розвитку газовидобувної галузі у місцевості, де вони проживають, а також справедливому розподілу коштів між бюджетами різних рівнів", - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, відповідний закон №3038 про направлення з 2018 року 5%-ї ренти від видобутку нафти, газу і газоконденсату в місцеві бюджети 20 грудня підтримали 259 депутатів парламенту.

Законом передбачається 2% ренти направляти до обласних бюджетів, 2% - до районних і 1% - до бюджетів місцевого самоврядування за місцем знаходження (видобутку) відповідних природних ресурсів. Винятки становлять бюджети міст республіканського і обласного значення та бюджетів об'єднаних територіальних громад, які отримають 3%. 95% ренти надходитиме до загального фонду державного бюджету.

У разі користування надрами в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони, до загального фонду держбюджету буде зараховуватися всі 100% ренти.

В ході обговорення депутати вирішили запустити цю норму з 2018 року, а не з 2017 року, щоб не розбалансувати держбюджет-2017, втрати якого могли б сягнути 2,4 млрд грн.

Нагадаємо, що зараз рентна плата за користування надрами при видобутку природного газу з покладів на глибині до 5 км становить 29%, з покладів на глибині понад 5 км - 14%.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus