Рада не змогла ухвалити порядок денний на поточний пленарний тиждень. Парубій каже, що невдовзі оновлять ЦВК

07.02.2017 15:00

Рада не змогла ухвалити порядок денний на поточний пленарний тиждень. Парубій каже, що невдовзі оновлять ЦВК

Верховна Рада України після кількох спроб голосування так і не змогла схвалити порядок денний на наступний пленарний тиждень 7-10 лютого. У вівторок народні депутати голосували за тижневий порядок денний 4 рази, проте жодного разу це питання не набрало мінімально необхідної кількості голосів (226 голосів).

Верховна Рада України після кількох спроб голосування так і не змогла схвалити порядок денний на наступний пленарний тиждень 7-10 лютого, передає "Інтерфакс-Україна".

Парубій каже, що незабаром Рада оновить ЦВК

У вівторок народні депутати голосували за тижневий порядок денний 4 рази, проте жодного разу це питання не набрало мінімально необхідної кількості голосів (226 голосів).

Голова Верховної Ради Андрій Парубій пояснив, що ставить на голосування порядок денний на тиждень, оскільки порядок денний на 6-ту сесію не готовий, оскільки "7 комітетів не подали пропозицій".

Парубій зазначив, що "без затвердження порядку денного ми не можемо жодного питання поставити на розгляд". Водночас спікер додав, що парламент може розглядати законопроекти з пропозиціями президента України.

Народні депутати розпочали розгляд законопроекту №2009а "Про оцінку впливу на навколишнє середовище" з пропозиціями президента.

Парубій каже, що незабаром Рада оновить ЦВК

Голова Верховної Ради Андрій Парубій впевнений, що найближчим часом ВР зможе оновити склад Центральної виборчої комісії. Про це він заявив у вівторок під час відкриття шостої сесії парламенту, передає "Українська правда".

"Нам важливо в найближчий період оновити склад ЦВК. Після довгих дискусій я вірю, що найближчим часом ми це питання розглянемо і вирішимо", - заявив спікер.

За його словами, рівень недовіри до Верховної Ради на сьогодні є критичним, і це є великою проблемою. Парубій вважає, що цьому є дві причини: низька явка на засідання депутатів, а також їхня політична ворожнеча, яка веде до дестабілізації парламенту.

"Ні я, ні будь-хто в цьому залі не зможе пояснити мільйонам українців, чому в робочий день немає народного депутата на роботі", - заявив він, додавши, що це тим більш прикро для парламенту країни, яка воює. При цьому спікер висловив впевненість, що на цій сесії депутати зможуть продемонструвати високий рівень відповідальності.

Слід зазначити, що на засідання у вівторок у залі зареєструвалися 365 депутатів.

"Друга причина – це спроба дестабілізувати парламент через внутрішню політичну ворожнечу. Сьогодні уже можна твердо заявити: план, спрямований на дестабілізацію і параліч головного законодавчого органу країни, провалився", - наголосив Парубій.

Спікер назвав ще одне важливе питання для парламенту на цю сесію – наближення безпекового законодавства України до стандартів НАТО. "Один з пріоритетів – гармонізація законодавства НАТО та України, і я підтримую ініціативу щодо референдуму про вступ в Альянс", - зазначив голова ВР.

Також під час свого виступу Парубій подякував українським військовим за захист Авдіївки і закликав Верховну Раду вшанувати пам'ять загиблих там бійців хвилиною мовчання.

Нагадаємо, у 12 з 15 членів ЦВК семирічний термін повноважень закінчився 1 червня 2014 року, але вони і далі виконують свої обов'язки на підставі змін до закону України "Про Центральну виборчу комісію", внесених у березні 2014 року з метою забезпечення безперервності виборчого процесу під час президентської виборчої кампанії.

Згідно з Конституцією України, Верховна Рада призначає і звільняє членів Центральної виборчої комісії за поданням президента.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus