Рада визначила порядок добровільного долучення до об'єднаних територіальних громад. Ухвалила закон

09.02.2017 22:00

Рада визначила порядок добровільного долучення до об'єднаних територіальних громад. Ухвалила закон

Верховна Рада підтримала закон про внесення змін до законодавства про добровільне долучення територіальних громад. У законі прописаний порядок підготовки проекту рішення про добровільне приєднання, а також особливості припинення повноважень сільських, селищних рад та голів територіальної громади, яка приєдналася до об'єднаної територіальної громади.

Верховна Рада на засіданні в четвер 9 лютого підтримала закон №4772 про внесення змін до законодавства про добровільне долучення територіальних громад.

За закон у другому читанні і в цілому проголосував 241 народний депутат, передає "Інтерфакс-Україна".

Рада доповнила закон про добровільне об'єднання громад розділом II (прима) "порядок добровільного приєднання до об'єднаних територіальних громад". Згідно з цим розділом, право добровільного приєднатися до об'єднаної громади має суміжна сільська або селищна громада, яка у відповідності з перспективним планом формування територій обласних громад належить до цієї об'єднаної територіальної громади.

Сільський або селищний голова забезпечує вивчення пропозиції про ініціювання добровільного приєднання і 30-денне громадське обговорення цього питання, після чого направляє його до відповідної ради. Після рішення місцевої ради про приєднання сільський або селищний голова надсилає пропозицію до сільської, селищної, міської ради об'єднаної територіальної громади, до якої має намір приєднатися. Ця рада розглядає пропозицію і приймає рішення про згоду або відмову.

У законі прописаний порядок підготовки проекту рішення про добровільне приєднання, а також особливості припинення повноважень сільських, селищних рад та голів територіальної громади, яка приєдналася до об'єднаної територіальної громади.

Ст.9 закону про добровільне об'єднання громад доповнено нормою про те, що Кабмін може визнати об'єднану громаду здатною, якщо кількість населення такої громади становить не менше половини кількості населення територіальних громад, які мали увійти до складу такої громади у відповідності з перспективним планом.

Якщо рада об'єднаної територіальної громади відмовила у добровільному приєднанні до неї іншої громади, Кабмін може скасувати рішення про визнання такої об'єднаної територіальної громади здатної.

Нагадаємо, 14 березня 2014 року Володимир Гройсман - тоді ще віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства - заявив про старт в Україні адміністративної реформи з децентралізації влади, суть якої полягає у передачі значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування.

Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко зазначив, що наприкінці 2016 роки буде 368 об'єднаних територіальних громад.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus