РосЗМІ повідомили про затримання 47 українців з "наркосиндикату". МВС: це жертви торгівлі людьми

11.02.2017 16:00

РосЗМІ повідомили про затримання 47 українців з "наркосиндикату". МВС: це жертви торгівлі людьми

У Підмосков'ї управління з контролю за оборотом наркотиків МВС РФ спільно з ФСБ ліквідувало міжнародний наркосиндикат "ХимПром" з річним оборотом понад 2 млрд рублів, в результаті спецоперації затримано 67 осіб, 47 з яких - громадяни України. Начальник управління консульського забезпечення МЗС України Василь Кирилич заявив, що інформація вимагає підтвердження.

У Підмосков'ї управління з контролю за оборотом наркотиків МВС РФ спільно з ФСБ ліквідувало міжнародний наркосиндикат "ХимПром" з річним оборотом понад 2 млрд рублів, в результаті спецоперації затримано 67 осіб, 47 з яких - громадяни України. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на ТАСС і представника МВС РФ Ірину Вовк.

В МВС заявляють, що затримані українці - жертви торгівлі людьми

"Слідчий департамент МВС Росії прийняв до провадження кримінальні справи, порушені стосовно затриманих учасників групи на території Московської і Свердловської областей, проводиться аналіз всіх кримінальних справ, порушених в інших регіонах щодо учасників угруповання, з метою їх об'єднання в одне провадження. Розглядається питання про порушення кримінальної справи за статтею 210 КК РФ - "Організація злочинного співтовариства", - заявила Вовк. За її словами, в 2015 році особами, які перебувають в Україні, для організації збуту наркотичних засобів на території РФ, був організований інтернет-магазин "ХимПром", який розміщував інформацію про види, ціни і способи придбання наркотиків.

Вовк заявила, що "для вербування учасників наркоугруповання в українських ЗМІ масово розміщувались оголошення з пропозиціями про прийом на високооплачувану роботу в якості кур'єрів або експедиторів на території РФ, вербувальні пункти розташовувалися в Києві".

Також вона повідомила, що найманим особам видавалися банківські карти, оформлені на підставних осіб, фіктивні паспорти і водійські посвідчення громадян РФ з ознаками підробки, а також телефони зі встановленими інтернет-мессенджерами, за якими вони отримували вказівки від організаторів наркоугруповання.

За словами Вовк, в ході спецоперації були ліквідовані 3 лабораторії "Хімпрому" в Істринському, Красногорському і Одинцовському районах Московської області, припинена логістична діяльність структурних підрозділів угруповання, які доставляли в 14 регіонів Росії особливо великі партії наркотиків в спеціально обладнаних схованках в машинах, встановлені місця розташування оптових складів в 10 регіонах РФ. У свою чергу начальник управління консульського забезпечення МЗС України Василь Кирилич заявив, що оприлюднена інформація вимагає офіційного підтвердження.

"Посольство України в РФ звернулося до МЗС Росії і слідчого департаменту МВС РФ із запитом підтвердити інформацію про наявність серед затриманих громадян України, склад інкримінованих їм злочинів, місце утримання і має намір надати адвоката", - повідомив Кирилич.

Також він підкреслив, що аналіз затриманих і засуджених в РФ громадян України за звинуваченням у збуті наркотиків свідчить про помітне зростання кількісного показника затриманих українців.

"За наявною інформацією, є підстави вважати, що існують стійкі схеми з ввезення громадян України в РФ за посередництва низки структур, які видають себе за агенства за підбором персоналу для роботи в Росії. З цією метою вони розміщують відповідні оголошення на вулицях, в метро, друкованих ЗМІ, перш за все регіональних", - заявив Кирилич.

"МЗС застерігає українців від прийняття рішень в пошуку роботи шляхом домовленості з неперевіреними або сумнівними посередниками. Ми повинні розуміти, що працевлаштування за кордоном можливе тільки законним шляхом з дотриманням встановлених вимог", - підкреслив представник департаменту МЗС.

В МВС заявляють, що затримані українці - жертви торгівлі людьми

У Міністерстві внутрішніх справ України заявили, що громадяни України, затримані в Росії у справі про міжнародний наркосиндикат, є жертвами торговців людьми.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу МВС, йдеться про українців, які виїжджали до РФ на заробітки і були залучені в кримінал.

"Нацполіція і МВС послідовно бореться з організованими групами торговців людьми. На території Російської Федерації перебувають сотні наших громадян, які в різний час стали жертвами торговців людьми ... Пропагандисти РФ представляють їх не як жертв незаконного промислу, а саме як учасників організованої злочинної групи", - сказали в прес-службі.

Разом з тим, за словами співрозмовника, в таких випадках дуже складно довести, що мова йде саме про торгівлю людьми, і складно повернути громадян на батьківщину навіть для відбування покарання.

Тому в Міністерстві внутрішніх справ закликає громадян України не шукати легких заробітків за кордоном.

Раніше в Мінську в ніч на 11 лютого був затриманий український письменник Сергій Жадан, його повідомили про заборону в'їзду в Бєларусь на невизначений термін.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links