Суд заарештував чотири судна, які мали транспортувати нафтопродукти за "схемою Курченко"

08.02.2017 08:00

Суд заарештував чотири судна, які мали транспортувати нафтопродукти за "схемою Курченко"

За клопотанням прокуратури Приморським райсудом накладено арешт на 4 річкових судна на території Ренійського морського торгового порту, які, відповідно до злочинної схеми, вирішено було використовувати для вивезення нафтопродуктів за кордон. Зазначається, що ці плавзасоби практично не завантажувалися, а їх візит на причал здійснювався для конспірації незаконної діяльності.

Приморський райсуд Одеси заарештував чотири річкових судна, які за "схемою Курченко" повинні були транспортувати нафтопродукти.

Про це у вівторок 7 лютого повідомили в прес-службі прокуратури Одеської області.

Згідно з повідомленням, за клопотанням прокуратури Приморським районним судом накладено арешт на 4 річкових судна на території Ренійського морського торгового порту, які, відповідно до злочинної схеми, вирішено було використовувати для вивезення нафтопродуктів за кордон.

Зазначається, що ці плавзасоби практично не завантажувалися, а їх візит на причал здійснювався для конспірації незаконної діяльності.

Наразі вживаються заходи щодо передачі арештованого майна на відповідальне зберігання державним органам. На зазначених плавзасобах тривають обшуки.

Як повідомлялося, Курченко фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка впродовж 2010 - початку 2014 рр. вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі зрідженим газом. Зокрема, в зазначений період Курченко організував вчинення очолюваним ним ОПГ незаконного заволодіння видобутого ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" державного скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд гривень шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижчими від ринкових, нібито для потреб населення.

У той же час, фактично скраплений газ членами злочинного угруповання в подальшому реалізовувався підконтрольними Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.

З березня 2014 року Курченко перебуває в міжнародному розшуку.

2 лютого стало відомо, що прокуратура Одеської області спільно з поліцією і СБУ в рамках розслідування "справи Курченка" встановила факт використання Одеського нафтопереробного заводу (ОНПЗ) для ухилення від податків в особливо великих розмірах: на ОНПЗ було поставлено для переробки нібито з метою подальшого реекспорту 800 тисяч тонн нафтопродуктів. Однак фактично нафтопродукти не реекспортували, а залишали в Україні. В результаті з 2012 по 2014 рр. державі було завдано збитків у сумі 1,2 млрд гривень.

Реалізувати цю схему Курченку допомагали працівники митниці, податкових органів та приватні підприємці. Оголошено про підозру у сприянні дії з ухилення від сплати податків, підробці документів трьом державним інспекторам Одеської митниці і двом представникам приватних компаній.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links