Суд заблокував висунення Навального у президенти Росії. Йому слово в слово повторили вирок, винесений 4 роки тому

08.02.2017 23:00

Суд заблокував висунення Навального у президенти Росії. Йому слово в слово повторили вирок, винесений 4 роки тому

"Прямо зараз я беру участь у виборчій кампанії", - повідомив Навальний в суді після винесення вироку. Судове засідання він назвав "телеграмою з Кремля" про те, що вони бояться його участі у виборах. "У цьому і полягає виборча боротьба", - сказав він. "Цей вирок ми не визнаємо", до виборів його "абсолютно гарантовано" буде скасований, додав Навальний.

Ленінський районний суд Кірова (РФ) оголосив повторний вирок одному з лідерів російської опозиції Олексію Навальному, за сфальшованою кримінальною справою знову визнавши його "винним" у розкраданні понад 10 тисяч кубометрів лісу у підприємства "Кировлес" та засудив до умовного терміну на п'ять років і штрафу в 500 тисяч рублів. Підприємець Петро Офіцеров, як і минулого разу, був визнаний його спільником і засуджений до чотирьох років умовно і до такого ж штрафу. Про це суддя Олексій Втюрін оголосив у середу, 8 лютого 2017 року.

Навальний заявив, що доб'ється скасування вироку і в будь-якому випадку братиме участь у виборах
З юридичної точки зору вирок у "справі "Кіровлісу" позбавляє Навального можливості долучитися до президентських перегонів
ЄС критикує повторний вирок Навальному

Пряма трансляція майже 4-годинного судового засідання велася в YouTube на каналі Newcaster.TV та "Радіо Свобода".

Як інформує NEWSru.com з посиланням на адвоката політика Ольгу Давидову, яка звірила тексти вироків за 2013 і 2017 роки, обидва документи збігаються навіть не приблизно, а з точністю "до коми".

"Увесь час чекаю, що зараз хтось вибіжить з вигуком: "Так це ж розіграш!" Але сюр триває. Читають скасований вирок", - коментував ситуацію в режимі онлайн голова юридичної служби Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Іван Жданов.

Під кінець першої години Навальний почав робити селфі в залі суду: "Взагалі-то таке - неповага до суду, але я не втримався. Тут нудно - просто читають старий вирок".

"Новий і старий вирок збігаються на 100%", - вважає він.

Видання "Медіазона" відзначило тільки одну відмінність: суддя Втюрін виключив з нового вироку покази свідків, які були на першому процесі, але не брали участь у нинішньому.

Як пояснили адвокати, цього разу суд відмовив у допиті взагалі усіх свідків захисту, а звинувачення відмовилося від допиту майже десятка директорів лісгоспів та заарештованого в червні 2016 роки за хабар в особливо великому розмірі губернатора Кіровської області Микити Бєлих.

Нагадаємо, в жовтні 2013 року Навальний отримав 5-річний умовний термін, під час якого він позбавлений права бути обраним. Після цього терміну опозиціонер теж не зможе обиратися, оскільки його судимість не погашено. Для умовно засуджених судимість вважається погашеною після закінчення випробувального терміну, який у випадку Навального становить, згідно з рішенням суду, п'ять років.

Нинішнє рішення суду, на думку політика, потрібно Кремлю для додаткової підстраховки.

Рішення путінської судової системи він оскаржує в ЄСПЛ.

Навальний заявив, що доб'ється скасування вироку і в будь-якому випадку братиме участь у виборах

"Прямо зараз я беру участь у виборчій кампанії", - повідомив Навальний в суді після винесення вироку. Судове засідання він назвав "телеграмою з Кремля" про те, що вони бояться його участі у виборах. "У цьому і полягає виборча боротьба", - сказав він.

"Цей вирок ми не визнаємо", до виборів його "абсолютно гарантовано" буде скасований, додав Навальний. "Ми будемо вести кампанію незалежно від того, що нав'язує Кремль", - наголосив він.

У Конституції написано, зауважив опозиціонер, що у виборах мають право брати участь усі ті, хто не перебуває в місцях позбавлення волі.

На своїй сторінці в Facebook він написав, що "вирок може бути будь-яким, крім виправдувального", і розповів, що дружина йому про всяк випадок зібрала сумку для СІЗО.

Після цього вироку "відстоювати свою думку стане ще трішечки складніше, але для пристойної людини це тягне за собою лише єдиний наслідок: захищати свою думку і свої права ще наполегливіше", - зробив висновок опозиціонер.

"Найважливіше, що нам усім треба розуміти: жодного хитрого плану Кремля по утриманню влади немає. Усе геть просто. Підконтрольні суди, правоохоронні система і ЗМІ хочуть вас змусити підкоритися їм заздалегідь. В ініціативному порядку. Вас ніхто не репресує, не примушує, але страху нагнали, і ось ви вже зметикували, як слід поводитися, щоб система вас схвалила й не мала до вас претензій", - додав Навальний.

Як вже повідомлялося, в великих містах Росії почали відкриватися виборчі штаби Навального для роботи на запланованих 2018 року виборах президента Росії. Зокрема, такий штаб відкрився вже у Санкт-Петербурзі.

З юридичної точки зору вирок у "справі "Кіровлісу" позбавляє Навального можливості долучитися до президентських перегонів

Михайлова заявила, що "відповідно до закону про вибори (президента) засуджений за тяжкою статтею - а стаття 160 Кримінального кодексу РФ є тяжкою - позбавляється права балотуватися".

Згідно з пунктом 5.2 федерального закону "Про вибори президента" не мають права бути обраними президентом РФ громадяни, засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого та (або) особливо тяжкого злочину і котрі мають на день голосування не зняту та не погашену судимість за вказаний злочин, а також засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину, судимість яких знята або погашена, - до закінчення 10 років з дня зняття чи погашення судимості.

Таким чином, Навальний протягом найближчого десятиліття не зможе претендувати на президентську посаду, якщо суд не зніме з нього судимість, сказала Михайлова, додавши, що Конституція РФ дозволяє обиратися усім громадянам, окрім тих, хто утримується в місцях позбавлення волі. "Тобто в даному випадку виникає юридична колізія", - наводить російський "Интерфакс" слова Михайлової.

"Через викриття нашого Фонду боротьби з корупцією є зацікавлені у витісненні мене з політичної діяльності", - сказав сам Навальний під час перерви.

ЄС критикує повторний вирок Навальному

У Європейському Союзі назвали вирок російському опозиціонерові Навальному спробою змусити замовкнути незалежний політичний голос у РФ. Про це йдеться в офіційній заяві Європейської зовнішньополітичної служби:

"Оголошення вироку Ленінського суду в Кірові щодо опозиційного політика Навального за звинуваченням в розтраті коштів є спробою змусити замовкнути ще один незалежний політичний голос в Російській Федерації".

В ЄС нагадали, що минулого року Європейський суд з прав людини постановив, що Навальний був позбавлений права на справедливий судовий розгляд під час його судового переслідування у 2013 році за тими ж звинуваченнями.

"Це останнє рішення, яке де-факто виключає Навального з політичного процесу, додатково обмежує політичний плюралізм в Росії й викликає серйозні питання щодо справедливості демократичних процесів в Росії", - резюмували у повідомленні.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links