У Чорне море після трирічної перерви вийшло єдине українське дослідницьке судно "Іскатєль"

18.11.2016 11:00

У Чорне море після трирічної перерви вийшло єдине українське дослідницьке судно "Іскатєль"

"Іскатєль" - унікальне судно для виконання сейсморозвідувальних робіт як звичайної середньочастотної модифікації, так і високої роздільної здатності (високочастотної). Низький рівень шуму двигунів забезпечує високу якість сейсмічного матеріалу і його геологічну інформативність. Південний регіон України найменш вивчений і один з перспективних, шельф Чорного моря освоєно на 4%.

У Чорне море після трирічної перерви сьогодні вийшло в рейс єдине в Україні науково-дослідне судно "Іскатєль".

Як повідомила прес-секретар Державної служби геології та надр України Наталія Мелень, єдине в Україні науково-дослідне судно вийшло в рейс від спецпричалу, розташованого в селі Бурлача Балка Овідіопольського району Одеської області.

Рейсове завдання передбачає виконання нафтогазопошукових, сейсморозвідувальних і геохімічних робіт у межах Кілійського-Зміїного уступу і Криловського прогину, район робіт - Північно-західний шельф Чорного моря.

Зазначається, що "Іскатєль" - унікальне судно для виконання сейсморозвідувальних робіт як звичайної середньочастотної модифікації, так і високої роздільної здатності (високочастотної). Низький рівень шуму двигунів забезпечує високу якість сейсмічного матеріалу і його геологічну інформативність.

Південний регіон України найменш вивчений і один з перспективних, шельф Чорного моря освоєно на 4%.

У планах - на ділянці площею 6 тис. 770 кв. км, яка в адміністративному відношенні примикає до південної частини Одеської області, провести комплексні геофізичні і геохімічні дослідження з метою виявлення і підготовки до пошуково-розвідувального буріння перспективних об`єктів. Мета експедиції - нафта і газ.

В рамках об`єкта відпрацювання - 7 тис. км профільних робіт сейсморозвідки і 2 тис. 160 станцій геохімічних спостережень.

"Цим рейсом починаємо морський етап масштабних робіт", - наголосила Мелень.

Нагадаємо, у березні 2013 року українські науковці виявили нову нафтогазоносну провінцію поблизу станції "Академік Вернадський" у Західній Антарктиці.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links