У Медведєва розраховують вийти на досанкційнний рівень життя росіян лише 2021 року. Й це найкращий сценарій
20.10.2016 19:00

Збільшити ВВП за 20 років вдасться лише у 1,5 рази. Реальні доходи населення зростатимуть в середньому на 1,4% на рік і вийдуть на рівень 2013 року (тобто до збройного вторгнення в Україну та запровадження у відповідь на це міжнародних санкцій) лише 2021 року, в 2035 році перевищивши його менш ніж на 30%. На стільки ж вони виросли за 2006-2007 роки.
З підготовленого Мінекономрозвитку РФ довгострокового прогнозу випливає, що в найближчі 20 років російська економіка стагнуватиме й поступово наближатиметься до бідних країн, повідомляє 20 жовтня 2016 року NEWSru.com з посиланням на "Ведомости".
Вийшовши з рецесії в 2017 році, економіка путінської Россії в наступні 20 років зростатиме вкрай повільно - в середньому на 2% в рік (від 1,7 до максимум 2,6%). Це приблизно в 1,5 рази нижче середньосвітових темпів: тим самим Росія буде зсуватися все ближче до бідних країн, вважають в уряді Дмитра Медведєва.
Збільшити ВВП за 20 років вдасться лише у 1,5 рази. Реальні доходи населення зростатимуть в середньому на 1,4% на рік і вийдуть на рівень 2013 року (тобто до збройного вторгнення в Україну та запровадження у відповідь на це міжнародних санкцій) лише 2021 року, в 2035 році перевищивши його менш ніж на 30%. На стільки ж вони виросли за 2006-2007 роки.
У тому ж 2021 році нібито вдасться подолати наслідки трирічного інвестиційного спаду: інвестиції вийдуть на рівень докризового 2013 року, але темп їх зростання також залишиться помірним - в середньому 3,3% щорічно. Експорт зростатиме приблизно на 2% в рік, імпорт - майже на 4%, торговий баланс і рахунок поточних операцій будуть поступово скорочуватися, але скоротиться майже до нуля і відтік капіталу.
"Даний варіант прогнозу - "базовий плюс" - ґрунтується на консервації поточних тенденцій і інерційному розвитку, але він ще не найгірший. Загалом є три варіанти, але всі вони виходять з того, що пні дорожча нафта, ані більш висока зайнятість подолати стагнацію економіки не допоможуть", - йдеться у повідомленні.
У базовому варіанті середньорічний темп ВВП є лише трохи нижчим - 1,8%, так само як і продуктивність праці (2% в середньому в рік проти 2,1% в "базовому плюс"). Раніше схожий прогноз - стагнації до 2030 року з темпом близько 1,5% на рік - склав Мінфін, уточнивши, що це варіант без структурних реформ і він не є основним.
Варіант з реформами представлено у третьому, цільовому сценарії прогнозу Мінекономрозвитку. У ньому більш швидке зростання внутрішніх інвестицій супроводжується більш високою (на відміну від інших двох варіантів) продуктивністю праці, більш швидким зростанням доходів населення.
Зростання економіки прискорюється до більш як 4% вже 2019 року й залишається вище середньосвітового: в середньому - 3,6% на рік за 2016-2035 роки.
Випередження світових темпів має бути досягнуто за рахунок переходу економіки на інвестиційну модель зростання, пояснив представник Мінекономрозвитку. Це зростання прибутків компаній за рахунок зниження їхніх витрат, поліпшення бізнес-клімату, підтримка несировинного експорту.
Зростання економіки на 3,5% на рік - це максимальний темп зростання на довгостроковий період, пояснив Андрій Клепач, заступник голови ЗЕБа, а перед цим - заступник міністра економічного розвитку, який відповідав за макропрогноз.
Довгостроковий прогноз соціально-економічного розвитку до 2035 року підготовлено Мінекономрозвитку й скеровано до Мінфіну відповідно до вимоги закону РФ про стратегічне планування. На основі макропрогнозу Мінфіну слід зробити довгостроковий при затвердженні державного бюджету, щоб визначити пріоритети бюджетних витрат і запланувати фінансування держпрограм.
Нагадаємо, в жовтні 2015 року перший заступник міністра фінансів РФ Тетяна Нестеренко, виступаючи на Всеросійському форумі фінансистів, заявила про те, що резервні нафтодолари закінчаться у Кремля вже 2017 року.
Зокрема, на осінь 2017 року прогнозують сплеск народних хвилювань прихильники концепції "05.11.2017", які є серед опозиції.
Источник новости: NEWSru.ua
Лента новостей
-
Усик покинув американського тренера заради Ломаченка
Чемпіон світу за версією WBO в першій важкій вазі українець Олександр Усик вирішив припинити співпра…
-
Українські розвідники, що зникли на Луганщині, другу добу не виходять на зв'язок
Українські розвідники другу добу не повідомляють про себе, основна версія - втрата зв'язку. Про це с…
-
У Гарварді скоро почнуть тестувати мозковий чіп для відновлення зору
У Гарварді створено чіп, який стимулює зорову зону кори головного мозку і створює імітацію зору без…
-
Фермера з Донбасу, який у 2014-му здав бойовикам українських спецназівців, судять на Запоріжжі
У Куйбишевському райсуді смт Більмак Запорізької області судять 61-річного фермера з Донеччини Микол…