У США опубліковано лист Бараку Обамі від організатора терактів 11 вересня

09.02.2017 11:00

У США опубліковано лист Бараку Обамі від організатора терактів 11 вересня

Американська газета The Miami Herald опублікувала фрагменти листа Халіда Шейха Мохаммеда, який вважається одним з головних організаторів терактів 11 вересня 2001 року. Послання адресовано колишньому президенту Бараку Обамі, в ньому містяться звинувачення на адресу Вашингтона і пояснюються причини, через які були здійснені теракти.

Американська газета The Miami Herald опублікувала фрагменти листа Халіда Шейха Мохаммеда, який вважається одним з головних організаторів терактів 11 вересня 2001 року. Послання адресовано колишньому президенту Бараку Обамі, в ньому містяться звинувачення на адресу Вашингтона і пояснюються причини, через які були здійснені теракти, пише NEWSru.com.

Зазначається, що Мохаммед написав свій лист ще в січні 2015 року, однак спочатку начальство в'язниці Гуантанамо, де утримується підозрюваний, відмовлялося відправляти звернення адресату. У вересні того ж року американський адвокат бранця подав клопотання про доставку листа, вказавши, що обвинувачений має право звертатися з петиціями до верховного головнокомандувача. Ще через рік суддя Джеймс Пол дав на це згоду. Газета зажадала лист у адвокатів Мохаммеда і врешті-решт отримала його.

Повністю текст 18-сторінкового листа не наводиться, але газета публікує витяги з нього. Як зазначає ТАСС, звертається Мохаммед до Обами як до "голови змії" і президента "країни гноблення і тиранії".

"На ваших руках ще не висохла кров наших братів, сестер і дітей, убитих в Газі", - пише бранець.

За словами його адвокатів, він почав писати це послання ще в 2014 році на тлі військової операції Ізраїлю в секторі Газа.

"Це не ми почали проти вас війну в день 9/11. Це (зробили) ви самі і ваші диктатори в нашій країні", - пише Мохаммед про теракти 2001 року.

Він наводить довгий перелік військових інтервенцій США за кордоном "від Іраку і Ірану до В'єтнаму і Хіросіми".

Мохаммед підкреслює, що ніколи не буде "просити милості" у американців, в тому числі на суді. За словами автора послання, він не боїться ні довічного терміну, ні страти.

"Я з радістю буду один в камері молити Аллаха до кінця днів моїх і каятися в гріхах. А якщо ваш суд засудить мене до смерті, то з ще більшою радістю зустріну Аллаха і пророків, побачуся зі своїми добрими друзями, яких ви несправедливо повбивали по всьому світу, побачу шейха Усаму бен Ладена", - йдеться в листі.

Громадянин Пакистану Шейх Мохаммед був затриманий в 2003 році в ході спільної операції американських спецслужб і поліції в Пакистані. Влада США вважає його одним з головних організаторів терактів 2001 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links