У Тбілісі на чисельних акції на підтримку "Руставі 2" спалили фото Іванішвілі. У парламенті повісили банер "Ні штурму ЗМІ"

10.02.2017 21:00

У Тбілісі на чисельних акції на підтримку "Руставі 2" спалили фото Іванішвілі. У парламенті повісили банер "Ні штурму ЗМІ"

У столиці Грузії Тбілісі відбулася акція на підтримку телекомпанії "Руставі 2". До учасників акції приєдналися і відомі громадськості особи. Вони заявляють, що наявність свободи слова та збереження незалежних ЗМІ дуже важливе для розвитку країни і демократії. Біля будівлі "Руставі 2" пройшла акція-перформанс на підтримку телекомпанії.

У столиці Грузії Тбілісі відбулася акція на підтримку телекомпанії "Руставі 2". До учасників акції приєдналися і відомі громадськості особи. Вони заявляють, що наявність свободи слова та збереження незалежних ЗМІ дуже важливе для розвитку країни і демократії.

За інформацією Sputnik-Georgia, акція на підтримку ТВ "Руставі 2" зібрала до тисячі осіб у Тбілісі.

"Це канал, який є найбільш професійним і найбільш рейтинговим в нашому телепросторі. Буде шкода, якщо канал не матиме такої можливості. У країні обов'язково має існувати альтернативна думка", - заявила в п'ятницю 10 лютого директор Національного балету Грузії Ніно Сухішвілі, передає Грузія Online.

До акції приєдналися і студенти. Вони закликають студентів усіх вищих закладів підтримати їх і захистити "Руставі 2" і свободу слова.

Хода завершилася біля будівлі Верховного суду. Координаційна рада, що складається з 8 партій, створена з ініціативи руху "Нова єдність для Грузії", планує проведення перманентних акцій в тому випадку, якщо Верховний суд винесе необ'єктивне рішення.

Нагадаємо, що судовий розгляд навколо опозиційного телеканалу "Руставі 2" почався з серпня 2015 року, коли Халваші подав позов до Тбіліського міського суду і зажадав повернути йому телекомпанію. У листопаді того ж року суд першої інстанції задовольнив позов і виніс рішення на користь Халваші. Нинішні власники телеканалу оскаржили рішення в апеляційному суді, який в червні 2016 року залишила рішення чинним. Тоді юристи "Руставі 2" внесли скаргу до Верховного суду.

Голова політради "Національного руху" Ніка Мелія заявив журналістам, що вони посилають екс-прем'єру Грузії, мільярдерові Бідзіні Іванішвілі сигнал, щоб він передумав забирати "Руставі 2" додому. Він наголосив на важливості функціонування опозиційно налаштованих ЗМІ в країні і згадав у цьому контексті трагедію Сандро Гиргвліані.

"Багато років тому в цій країні відбулося велике нещастя з Сандро Гиргвліані. Коли стався цей трагічний випадок, якби не тодішній опозиційний канал в особі телекомпанії "Імеді", окрім сім'ї та друзів Сандро Гиргвліані ніхто в країні б про це не дізнався. Суспільству про це повідомила опозиційна телекомпанія. Сьогодні багато хто в країні не дізналися б, в якій країні ми живемо. "Руставі 2" – народне телебачення. Влада хоче заглушити вільну думку і слово. "Руставі 2" належить суспільству. Коли робляться спроби заглушити свободу слова, суспільство за допомогою мирних протестів починає діяти проти цієї порочної практики. Сьогоднішній день – попередження для Іванішвілі. Ми посилаємо Іванішвілі сигнал, щоб він передумав забирати "Руставі 2" додому ", - заявив Ніка Мелія.

Біля будівлі "Руставі 2" пройшла акція-перформанс на підтримку телекомпанії. В акції беруть участь представники політичних партій, громадськості та студентства. Члени опозиційної "Лейбористської партії Грузії" спалили фотографію колишнього прем'єр-міністра Грузії і засновника "Грузинської мрії" Бідзіна Іванішвілі.

Повідомляється також, що представники "Європейської Грузії", незважаючи на протидію мандатних поліцейських, вивісили в залі засідань парламенту банер із написом "Ні штурму ЗМІ". За словами депутата Елене Хоштарія, це певна форма протесту і вираження солідарності всім тим людям, які чинять опір у зв'язку з поточними процесами в ЗМІ.

"Парламент це саме те місце, ми повинні говорити про турботи суспільства. Це форма протесту у зв'язку з тим, що відбувається в суспільних мовників і "Руставі 2", але парламент сьогодні перетворився в нотаріуса, де говорять тільки про процедури, де немає реальних дебатів про реальні проблеми", - заявила Хоштарія.

Як заявив раніше колишній заступник генпрокурора України Давид Сакварелідзе, колишній заступник генпрокурора Грузії Лаша Нацвлішвілі намагався продати таємні записи розмов мільярдера Бідзіна Іванішвілі команді Саакашвілі.

"Після того, як Лаша Нацвлішвілі образився на Бідзіна Іванішвілі, він запропонував за кілька мільйонів купити телефонні записи Бідзіна Іванішвілі", - заявив Сакварелідзе в ефірі телекомпанії "Руставі 2" 7 лютого.

Він сказав, що пропозиція надійшла від "його друга", якого він не назвав, але висловив надію, що він сам підтвердить цю інформацію.

Цим другом виявився генеральний директор телекомпанії "Руставі 2" Ніка Гварамія, який сидів в цій час у студії. Він підтвердив, що зустріч з Нацвлішвілі відбулася в Женеві. Там же він мав можливість прослухати кілька записів, але не повністю.

За словами Гварамія, Нацвлішвілі сказав, що кримінальна справа, яку в 2013 році було порушено проти гендиректора "Руставі 2", є вигаданою. Тоді суд виправдав Ніку Гварамія.

"Він донині зберігає ці матеріали в Єревані. Принаймні він мені сказав, що ці матеріали зберігаються в Єревані у його друга, у великій кількості, і серед них є і незаконні прослуховування Бідзіна Іванішвілі. Одну з них дав мені послухати. Я не до кінця прослухав, але він мене переконав, що у нього є подібні матеріали. Він сказав, що це обійдеться в кілька мільйонів доларів", - заявив Гварамія.

Як розповів під час підключення в ефір головний редактор газети "Хроніка+" Елісо Кіладзе, їй відомо про існування таких записів. За її словами, на одній з них Іванішвілі говорить про патріарха. За ці записи, за її словами, у неї просили 10 млн доларів.

За інформацією Кіладзе, за всіма розповсюджуваними останнім часом змонтованими записами нібито розмов представників колишньої правлячої партії стоїть Лаша Нацвлішвілі, за що він отримує винагороду у розмірі 4 тисяч доларів.

Кіладзе також заявила, що найближчим часом планується опублікувати ще один запис, імовірно змонтований, в якій гендиректор "Руставі 2" Ніка Гварамія і екс-президент Михайло Саакашвілі обговорюють питання дачі хабара суддям. За її словами, цей запис вже готовий до публікації і "навряд чи владі вистачить розуму не робити цього". Тому, вважає вона, у четвер або в п'ятницю цей запис може з'явитися, так як вона вже готова.

Додамо, що раніше, 7 січня, генеральний директор телекомпанії "Руставі 2" Ніка Гварамія заявив, що на нього напали в одному з ресторанів. Він зазначив, що напад стався після того, як в ресторані згасло світло. Після цього МВС Грузії почало розслідування. Справу порушено за статтею 126-ю КК Грузії (насильство).

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links