Займання АЕС на березі Ла-Маншу сталося через перегрів вентилятора. Енергоблок №1 зупинили

09.02.2017 21:00

Займання АЕС на березі Ла-Маншу сталося через перегрів вентилятора. Енергоблок №1 зупинили

Поліція припускає, що стався перегрів одного з вентиляторів машинного залу, що й спричинило пожежу. Водночас правоохоронці не розглядають можливість "зловмисного акту". Наразі пожежа на станції повністю ліквідовано. Як уточнив Вітковскі, вибух стався о 09:40 за місцевим часом, працівникам станції вдалося його швидко ліквідувати.

Інцидент на атомній електростанції у Фламанвілі на півночі Франції можна вважати "технічним", заявив журналістам префект Ла Маншу Жак Вітковскі. Про це передає RFI.

Поліція припускає, що стався перегрів одного з вентиляторів машинного залу, що й спричинило пожежу.

Водночас правоохоронці не розглядають можливість "зловмисного акту".

Наразі пожежа на станції повністю ліквідовано.

Як уточнив Вітковскі, вибух стався о 09:40 за місцевим часом, працівникам станції вдалося його швидко ліквідувати, що потім констатували прибулі на АЕС пожежні бригади.

В результаті пожежі п'ятеро працівників електростанції отримали легкі отруєння чадним газом, інших постраждалих немає. Через загоряння машинний зал №1 було відключено від загальної електромережі. Виробництво електроенергії з першого реактору зупинено.

Префектура Ла Маншу повідомляє, що після вибуху на АЕС влада не впровадила в дію план евакуації місцевого населення, оскільки ризику атомного вибуху немає. Опитані ЗМІ пожежні служби підтверджують, що пожежа, котра виникла після вибуху, мала місце далеко від реакторів.

Своєю чергою AFP назвало попередньою причиною вибуху у машинному залі АЕС "коротке замикання".

Як заявляв начальник штабу рятувальної операції Олів'є Марміон, п'ятеро осіб отримали невелику інтоксикацію, але їхнього здоров'ю вже нічого не загрожує.

"Це значна технічне подія, але не ядерна аварія," - наголошував Мармион.

"Тому що вибух стався поза межами ядерної зони", - додав він.

Довідка

Згідно з відкритими даними, атомна електростанція у Фламанвілі - одна з найстаріших діючих АЕС у Франції. Її будівництво почалося 1978 року, а завершилося в 1984-му. З 1985 року перший реактор почав виробляти енергію, в 1986 році було запущений другий. Кожен з реакторів виробляє електроенергію у 1300 мегават.

У 2007 році під Фламанвілем розпочато будівництво реактора нового покоління EPR. Його мали запустити ще у 2012 році, проте його будівництво виявилося набагато коштовнішим, ніж планувалося раніше, в зв'язку з чим запуск відкладено до 2018 року. Загальна вартість будівництва третього реактора оцінюється у 10,5 мільярда євро.

Термін експлуатації перших двох реакторів - 40 років - ще не завершився. Однак у Франції тривають дебати з приводу зупинки станції під Фламанвілем, бо будувалася вона за старими технологіями й має не дуже високий рівень безпеки. Раніше планувалося, що питання про продовження використання АЕС у Фламанвілі вирішуватиметься державною комісією після того як Управління ядерної безпеки (ASN) Франції проведе інспекцію реакторів. Чергову інспекцію заплановано на 2017-2018 рр.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus