ЗМІ РФ: військові вирішили, що піднімати винищувачі, які впали з авіаносця "Адмірал Кузнєцов" – надто дорого

12.02.2017 17:00

ЗМІ РФ: військові вирішили, що піднімати винищувачі, які впали з авіаносця "Адмірал Кузнєцов" – надто дорого

За даними російських ЗМІ, влада країни вважає, що глибина, на якій знаходяться винищувачі, вимагала б відправки в Середземне море спеціальних глибоководних апаратів і суден для пошукових операцій. Після оцінки всіх факторів ця операція визнана "недоцільною".

За даними російських ЗМІ, влада країни вважає, що глибина, на якій знаходяться винищувачі, вимагала б відправки в Середземне море спеціальних глибоководних апаратів і суден для пошукових операцій.

Підйом затонулих під час останнього походу в Середземне море авіаносця "Адмірал Кузнєцов" винищувачів Міг-29К і Су-33 визнаний недоцільним, повідомляє сьогодні, 12 лютого, RNS з посиланням на джерела у військовому відомстві та авіапромі.

"Після падіння палубних винищувачів поблизу берегів Сирії розглядалася можливість їх піднімання з дна. Однак після оцінки всіх факторів ця операція визнана недоцільною", - сказало одне з джерел на флоті, знайоме з ситуацією.

Співрозмовник пояснив, що глибина, на якій знаходяться винищувачі, потребувала б відправки в Середземне море спеціальних глибоководних апаратів і суден для пошукових операцій.

"Це досить дорогий захід. При цьому витрати будуть не цілком виправдані", - сказав співрозмовник агентства.

Джерело в одній з російських фірм, що випускають корабельні літаки, сказало, що ніякої військово-технічної необхідності в підйомі літаків немає.

"На борту літаків, звичайно, є секретне обладнання, яке не повинно потрапляти в чужі руки. Насамперед, це апаратура системи держвпізнання. Але при катапультуванні льотчика це обладнання повинно автоматично самознищуватися", - сказав співрозмовник агентства.

За його словами, вся електроніка на борту літака навіть після короткого перебування в морській воді стає непридатною.

"Є великі сумніви, що ця апаратура становить інтерес для фахівців інших країн, і хтось би захотів заволодіти якимись секретами, організувавши експедицію з пошуку і підняття літаків", - сказав джерело.

На єдиному російському авіаносці "Адмірал Кузнєцов" базуються винищувачі Су-33, Міг-29К, а також вертольоти Ка-52, Ка-29, Ка-27. Російський авіаносний крейсер виконував завдання в рамках операції в Сирії з 8 листопада 2016 року. Під час виконання завдань біля узбережжя Сирії російські сили втратили два винищувачі.

14 листопада російський винищувач Міг-29 К розбився в Середземному морі під час виконання операції на авіаносці "Адмірал Кузнєцов" біля берегів Сирії.

5 грудня винищувач Су-33 зазнав аварії в Середземному морі під час посадки на авіаносець "Адмірал Кузнєцов".

В обох випадках льотчики катапультувалися і залишилися живі. Про причини аварій не повідомлялося. Експерти розглядали версії помилки пілотування і відмову техніки.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links