Главная страница / Список артистов / М.Скорик
М.Скорик слушать песни и альбомы онлайн
У нас вы можете скачать или слушать песни и альбомы «М.Скорик» Для того чтобы скачать песни или альбомы в MP3 исполнителя «М.Скорик», Вам нужно кликнуть по ссылке «Скачать». Для прослушивания песен и альбомов надо кликнуть кнопку «Слушать»

Мирослав Скорик народився 13 липня 1938 р. у Львов. Його родина була тсно пов'язана з укранськими мистецькими, науковими, суспльно-полтичними колами Галичини, зокрема мати композитора Маря Скорик (Охримович) була родичкою таких видатних митцв, як спвачка Соломя Крушельницька, фольклорист Володимир Охримович та художниця Ярослава Музика. У 1947 р. всю родину було репресовано бльшовицьким режимом за несправедливим наклепом вивезено до Анжеро-Судженська Кемеровсько област. В Сибру майбутнй композитор навчаться гри на фортепано в учениц Рахманнова, Валентини Канторово, тод вже виявля нахил до композиц.
До Львова М. Скорик повертаться у 1955 роц, вступа до консерватор та навчаться композиц в клас С. Людкевича та А. Солтиса. Його дипломною роботою стала кантата "Весна" на слова ¶вана Франка. Вступа до аспрантури Московсько державно консерватор м. П. Чайковського в клас професора Дмитра Кабалевського. З 1963 року М. Скорик почина працювати викладачем Льввсько консерватор на кафедр теор музики композиц. Цього ж року вступа до Сплки композиторв Украни (був на той час наймолодшим членом ц творчо органзац). Особливу грань його творчост того пероду складають естрадн псн, в яких вн радикально оновлю традицю "радянсько лрично псн" та вводить ритми рок-н-ролу блюзу "Не топчть конвалй", "Зоряна нч" та н. У 1964 р. Скорик пише музику до одного з кращих фльмв режисера С. Параджанова, який за даними ЮНЕСКО, згодом увйшов у десятку кращих фльмв всх часв народв, "Тн забутих предкв" за повстю Михайла Коцюбинського. У середин шстдесятих рокв композитор звертаться до жанру балету, створивши одноактний твр за вршем ¶. Франка "Каменяр". Але найбльшу популярнсть у його доробку здобув "Карпатський концерт" для оркестру (1973), який з успхом виконувався в багатьох кранах ґвропи Америки.
У 1968 р. М. Скорик пережджа до Кива, обйма там посаду викладача класу композиц в Кивськй державнй консерватор м. П. Чайковського.
Завдяки старанням композитора протягом смдесятих початку дев'яностих рокв побачили свтло сцени укранськ опери "На русалчин Великдень" Миколи Леонтовича, "Купало" Анатоля Вахнянина, "Роксоляна" Дениса Счинського, а також "Юнацька симфоня" Миколи Лисенка, "Отче наш" Максима Березовського для камерного оркестру. Разом з тим продовжу писати музику для театру кно. З музики до фльму "Високий перевал" режисера В. Денисенка походить його знаменита "Мелодя", що стала свордною взитною карткою ново укрансько музики.
Класичн та романтичн традиц й деали отримують в нструментальних концертах М. Скорика Першому та Другому фортепанному концерт, Волончельному концерт нове ндивдуальне розмате втлення. Нова грань творчост розкриваться в такому старовинному, вперше вдродженому автором у нацональному контекст жанр, як партити. За один з цих творв Концерт для волончел та симфончного оркестру (1983) композитор отримав почесну нагороду нашо держави Державну премю Украни м. Т. Шевченка (1987).
У 1984 р. М. Скорик ста професором кафедри композиц Льввсько консерватор, рвночасно ще деклька рокв провадить клас композиц в Кивськй консерватор. У 1987 р. остаточно повертаться до рдного Львова, очолю кафедру композиц у консерватор та Льввську органзацю Сплки композиторв Украни. Цей перод дуже плдний у творчому зростанн митця. Вдруге вн звертаться до жанру балету, пише балет на тему "з родинно стор" "Соломя Крушельницька", що пд назвою "Повернення Баттерфляй" був поставлений на сцен Льввського театру опери та балету м. С. Крушельницько у 2006 р., цикл прелюдй фуг для фортепано, "Диптих" для камерного оркестру, до улюбленого вд юност жанру нструментального концерту написав ще два фортепанних чотири скрипкових концерти. З того часу композитор багато гастролю за рубежем, концерту в ¶тал, Нмеччин, США, Канад, Австр, Рос та Польщ, пише твори на замовлення американських меценатв як наприклад, "Листок з альбому", Шосту партиту чи "Диптих" для камерного оркестру. Разом з тим М. Скорик продовжу нтенсивно працювати як педагог композиц, завдувач кафедри композиц Льввсько музично академ м. М. Лисенка, кервник камерного оркестру академ, для якого спецально були написан деяк його твори. Паралельно провадить клас композиц в Нацональнй музичнй академ Украни м. П. Чайковського в Кив. Педагогчна дяльнсть Мирослава Скорика ще один вагомий внесок в укранську музичну культуру, адже у нього навчались композиц так вдом митц, як ґвген Станкович, ¶ван Карабиць, Освальдас Балакаускас, Анна Гаврилець, Вктор Теличко, ¶ван Небесний, Леся Горова та багато нших. У 1999 р. вн очолив ¶нститут музично укранстики та кафедру укрансько музики Нацонально музично академ Украни м. П. Чайковського. В цьому ж роц був обраний членом-кореспондентом Академ мистецтв Украни. З 2006 р. голова Сплки композиторв Украни.
У творах останнх рокв виразно помтна нова тенденця до зрло виваженост, прагнення досягнути гармон у всх складових художньо цлост. Зовсм несподван гран мистецького свтогляду розкриваються в динй на сьогодн опер композитора "Мойсей" за поемою ¶вана Франка, кантат на врш Т. Шевченка "Гамаля", духовному концерт-реквм.