Bild. У Києві "на килим" викликали посла Німеччини

08.02.2017 12:00

Bild. У Києві "на килим" викликали посла Німеччини

Інтерв'ю німецького посла спричинило дипломатичний скандал і заклики до бойкоту прийому в посольстві ФРН у Києві. Райхель сказав, що "не вважає за необхідне, щоб вибори на Донбасі відбувалися тільки тоді, коли з нього буде виведено російських солдатів, а в кожній установі буде висіти український прапор". При цьому згадав вибори 1990 року в НДР.

Інтерв'ю німецького посла в Україні Ернста Райхеля спричинило дипломатичний скандал і заклики до бойкоту прийому в посольстві ФРН у Києві, повідомляє кореспондент Bild Юліан Репке.

Відповідаючи на запитання (українських ЗМІ) про те, на яких умовах дипломат вважає за можливе проведення в окупованих районах Донбасу регіональних виборів, як того вимагають Мінські домовленості, Райхель назвав обов'язковим дотримання європейських стандартів і участь у виборах українських політиків, які могли б вести передвиборну боротьбу "без страху". Він сказав, що "не вважає за необхідне, щоб вибори на Донбасі відбувалися тільки тоді, коли з нього буде виведено російських солдатів, а в кожній установі буде висіти український прапор". При цьому посол "дозволив собі зухвале порівняння", пише кореспондент - навів за приклад НДР, де єдині вільні вибори в Народну палату 18 березня 1990 року проходили за присутності радянських військ і, "незважаючи на це, привели до змін". Посол підкреслив, що ситуації в НДР і на Донбасі не ідентичні.

Україна побачила у висловлюванні посла образу на свою адресу, позаяк за українським законодавством виведення російських військ є обов'язковою умовою для проведення виборів. Відразу після цього українське МЗС викликало Райхеля для пояснень. За інформацією Bild, українська сторона "висловила стурбованість недоречним висловлюванням Райхеля, яке було зроблено в дуже невідповідний момент, під час наступу проросійських сил на сході країни".

Ба більше, група українських депутатів на чолі з головою комітету Верховної Ради з закордонних справ Ганною Гопко, зажадала бойкотувати прийом у посольстві Німеччини з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Німеччиною і Україною. Багато депутатів висловили обурення у соціальних мережах. Наприклад, депутат Мустафа Наєм написав у Facebook, що "посол Райхель перевищив свої повноваження і зловживає статусом". А віце-спікер Ради Ірина Геращенко назвала слова Райхеля "недипломатичними і такими, що ображають Україну".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links