Focus. Андреас Умланд: Політика умиротворення Росії підвищує небезпеку ескалації

07.02.2017 18:00

Focus. Андреас Умланд: Політика умиротворення Росії підвищує небезпеку ескалації

Умланд нагадує, що США, а також РФ і Британія гарантували Україні її суверенітет і цілісність території в Будапештському меморандумі 1994 року. "Якщо тепер США... поставлять під сумнів закріплену ними самими в письмовій формі повагу до цілісності України, відразу ж постане питання про доцільність дотримання угод про нерозповсюдження ядерної зброї".

Німецький політолог і старший науковий співробітник Інституту євроатлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд вважає, що потенційне зближення Трампа з Росією може підірвати договір про нерозповсюдження ядерної зброї в світі і підвищить ризик загострення ситуації на пострадянському просторі. Про це він пише в своїй статті для німецького журналу Focus.

"(...) Визнання США анексії Криму Росією ще сильніше підірве і без того захитаний імідж договору про нерозповсюдження ядерної зброї", - зазначає політолог. Умланд нагадує, що Вашингтон, а також Росія і Велика Британія гарантували Україні її суверенітет і цілісність території в так званому Будапештському меморандумі 1994 року. Відповідно до цієї угоди Україна (...) відмовилася від третього за величиною на 1992 рік арсеналу ядерної зброї.

"І якщо тепер США, як наймогутніша держава в світі, поставлять під сумнів закріплену ними самими в письмовій формі повагу до цілісності України, відразу ж постане питання про доцільність дотримання угод про нерозповсюдження ядерної зброї", - підкреслює автор.

"Також не зовсім ясно, чи буде політика умиротворення стосовно Росії в українському питанні сприяти довготривалому миру на просторі колишнього СРСР і чи буде Москва поводитися менш агресивно з колишніми радянськими республіками", - розмірковує Умланд. Поки що "Росія, як видно, була не зовсім задоволена своїми колишніми фактичними територіальними придбаннями і каналами впливу в інших пострадянських республіках".

"Зрештою політика умиротворення щодо російського імперіалізму призведе до побічних ефектів і радше не знизить, а підвищить імовірність нових загострень на пострадянському просторі. А потенційне визнання російської анексії Криму з боку США призведе до повного знецінення міжнародного права на пострадянському просторі", - упевнений Умланд.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links