InoPressa. Чому збирається міні-саміт стосовно України на найвищому рівні
19.10.2016 16:00

Меркель демонструє обережність: "не слід чекати дива" від зустрічі з Путіним у Берліні ні щодо України, ні щодо Сирії. Порошенко поділяє цей песимізм з приводу саміту, пишуть ЗМІ. Як вважає екс-посол США в Україні, Путін просто сподівається відновити свою легітимність у Західній Європі, попри нещодавні агресивні дії в Україні та Сирії.
Меркель демонструє обережність: "не слід чекати дива" від зустрічі з Путіним у Берліні ні щодо України, ні щодо Сирії. Але всі учасники "нормандської четвірки" дуже зацікавлені в переговорах, пишуть ЗМІ: Порошенко хоче повернути український конфлікт, який затьмарила війна в Сирії, на авансцену; Меркель і Олланд сподіваються приїхати на саміт ЄС в Брюсселі не з порожніми руками; а Путін бажає будь-що-будь уникнути нових покарань за свої дії.
"У середу канцлер Німеччини Ангела Меркель проведе російсько-український саміт у Берліні. До неї приєднаються президент Франції Франсуа Олланд, президент України Петро Порошенко і російський президент Володимир Путін у спробі відновити загальмовані мирні переговори між українським урядом і проросійськими сепаратистами на сході країни", - пише The Christian Science Monitor.
Зустріч повинна пройти в період підвищеної напруженості у відносинах Росії і Заходу через конфлікти в Україні та Сирії. Теоретично, на саміті планується повернути дієздатність Мінським домовленостям 2015 року, йдеться в статті.
Колишній посол США в Україні Джон Гербст сказав виданню, що сторони, які підписали Мінські угоди, спочатку вказували: ще одна зустріч відбудеться лише тоді, коли Порошенку і Путіну "буде що запропонувати". Але Гербст підкреслює: "Позиції обох сторін значною мірою непохитні".
Екс-посол каже, що, приїхавши до Берліна, Путін просто сподівається відновити свою легітимність у Західній Європі, попри нещодавні агресивні дії в Україні та Сирії.
Порошенко поділяє цей песимізм з приводу саміту.
Щоб покласти край конфлікту, міркує Гербст, Україна повинна дати Росії можливість "врятувати обличчя". Україні доведеться допустити до влади на сході країни людей, які будуть хоча б деякою мірою дружньо ставитися до Москви. "Я вважаю, що Україна могла б погодитися на щось у цьому роді, але вимагати в обмін припинити війну і повернути контроль Україні над її власним кордоном", - зазначив Гербст.
"Зустріч у Берліні повинна пройти за день до саміту ЄС в Брюсселі, на якому будуть обговорюватися відносини з Росією", в тому числі продовження санкцій, додає кореспондент.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель не чекає дуже багато чого від зустрічі з президентом Путіним ні щодо України, ні щодо Сирії, пише оглядач швейцарської Neue Zuercher Zeitung.
Рік тому Меркель, Олланд, Путін і Порошенко вже розширювали тимчасові рамки Мінських домовленостей. Проте в центральних питаннях - повернення Києву контролю над кордоном між сепаратистськими територіями Донбасу і Росією (державним кордоном України - ред.), проведення місцевих виборів і децентралізація України - відтоді жодного прогресу не відзначено.
Спостерігачі від ОБСЄ повідомляють про постійні перешкоди для роботи і порушення при відведенні важкого озброєння.
На тлі подій на Близькому Сході Росія відчуває себе в сильнішій позиції. А рішення про розірвання угоди про знищення збройового плутонію і розміщення ракет "Іскандер" у Калінінградській області прийняті в розрахунку на конфронтацію, пише автор, роблячи висновок: "У Москви немає причин раптом ставати поступливою у питанні України".
"Меркель закликала не спокушатися, сказавши, що "не слід чекати дива" від зустрічі в так званому нормандському форматі, повідомляє кореспондент The Financial Times. Вона дала зрозуміти, що на переговорах у Берліні, поряд з українським конфліктом, буде порушено тему Сирії", - йдеться в статті.
"Росія і Україна звинувачують одна одну у відсутності прогресу за Мінськими угодами. Україна не змогла ухвалити конституційні зміни, які дали б певну ступінь автономії її східним регіонам. Це дало Москві привід не виводити своїх сил з регіону і не повертати контролю над кордоном Києву, як вона зобов'язана зробити згідно з "Мінськом", - йдеться в статті.
"Міні-саміт у Берліні вписується в загальну ситуацію загрузання в болоті як з українського, так і з сирійського досьє", - вважає журналістка Le Temps Наталі Версьє.
"Проте дуже цікаво, як цей міні-саміт був приведений у готовність за такий короткий термін і на такому рівні, - сказав виданню Йорг Форбріг, європейський політолог, експерт з питань Росії в аналітичному центрі Німецького фонду Маршалла. - Я бачу тому два пояснення: саміт лідерів ЄС у п'ятницю, який багато в чому присвячений Росії, і загроза нових санкцій Євросоюзу щодо Москви ".
Міністри закордонних справ ЄС у понеділок у Брюсселі не дійшли згоди з приводу запровадження нових санкцій, однак "просанкційна динаміка знову набирає хід", вказує Форбінг.
"З погляду німецьких спостерігачів, кожен з чотирьох керівників, які зберуться в середу ввечері в Берліні, зацікавлений в тому, щоб ця зустріч відбулася. Петро Порошенко хоче повернути український конфлікт, який затьмарила війна в Сирії, на авансцену; Ангела Меркель і Франсуа Олланд сподіваються, що прибудуть на саміт Євросоюзу в п'ятницю в Брюссель не з порожніми руками, а Володимир Путін прагне за будь-яку ціну уникнути нових санкцій. Європейці, серед іншого, роздумують про відключення Росії від міжнародної міжбанківської системи SWIFT і про обмеження імпорту нафтопродуктів", - повідомляє Le Temps.
"Для Путіна йдеться передусім про те, щоб виграти час, - вважає Форбріг. - Якщо 28 членів ЄС не дійдуть згоди щодо списку нових антиросійських санкцій, вони не зроблять цього ще досить довго - через американські вибори, а також вибори у Франції, в Нідерландах і Німеччині в наступному році. Тому Росія подає сигнали, що вона готова зрушити з місця, у вигляді нового режиму припинення вогню в Алеппо, а також згоди брати участь в дискусіях в форматі четвірки в Берліні".
Вперше після анексії Криму президент Росії зустрінеться з канцлером Німеччини в Берліні, пише Die Welt.
Путін ставиться до Меркель "більш серйозно, ніж до інших європейських політиків - можливо, навіть серйозніше, ніж до американського президента, якого він раз у раз принижує на Близькому Сході", зазначають автори статті Робін Александер і Юлія Смирнова.
Поки Путін перебуває в Берліні, бомбардування Алеппо буде, як очікується, припинено. "Можливо, це було умовою Меркель: вона не стане тиснути руку Путіну, поки його ВКС скидають протибункерні бомби на житлові квартали і бочкові бомби на мирне населення", - зауважують журналісти.
"Рішення Меркель прийняти у себе Путіна, що веде війну, і піддати відносини з ним тесту на стійкість до стресів має внутрішньо- і зовнішньополітичні причини, - йдеться далі. - Путін спочатку збирався в Париж: у французькій столиці було заплановано його помпезну появу на відкритті російського православного собору. Однак після того, як Росія наклала в Радбезі ООН вето на французький варіант резолюції щодо Сирії, президент Олланд визнав всю цю метушню з візитом Путіна недоречною. Та ще й спровокував шефа Кремля, публічно назвавши бомбардування Алеппо воєнним злочином, відповідальних за яке слід судити в Гаазі. Путін скасував візит до Парижа".
"Запрошення до Берліна не слід розцінювати як камінь у город французів. Навпаки, Меркель і Олланд проводять узгоджену політику щодо Росії", - повідомляє видання.
У середу мова знову піде про реалізацію Мінських угод в Україні, йдеться далі. Основна боротьба йде навколо того, в якій послідовності повинні виконуватися пункти домовленостей. Для Києва пріоритетом є стабільний режим перемир'я і контроль над російсько-українським кордоном, що передбачає виведення іноземного військового контингенту і важких озброєнь.
"Для Росії ситуація з безпекою стає ефективним засобом тиску на Україну, яку Москва хоче схилити до зміни Конституції. На думку Путіна, процеси повинні йти паралельно: і реалізовуватися пункти з безпеки, і вживатися політичні кроки", - зазначається у виданні. Йдеться про закон про амністію для бойовиків-сепаратистів і "особливий статус" Донбасу.
"Недовіри і суперечностей нагромадилося так багато, що виходу з глухого кута не передбачається", - констатують автори.
Днями з'явилася інформація, що в оточенні Меркель думають про запровадження нових санкцій стосовно РФ через дії Росії в Сирії. Радник канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики Крістоф Хойсген, архітектор політики стримування Росії після анексії Криму, вважає, що слід дати чітку відповідь на воєнні злочини російської сторони в Сирії.
Однак за підсумками засідання коаліційного комітету як голова СДПН Зігмар Габріель і його колега по ХСС Хорст Зеехофер, так і сама канцлер дійшли висновку, що санкції були б неправильною відповіддю, йдеться в статті.
Також на цю тему:
Глава німецьких "Зелених": "Путін спирається на насильство" (Mannheimer Morgen)
Нехай Меркель не дасть себе обдурити (Tagesspiegel)
Переклад Inopressa.ru
Источник новости: NEWSru.ua
Лента новостей
-
Усик покинув американського тренера заради Ломаченка
Чемпіон світу за версією WBO в першій важкій вазі українець Олександр Усик вирішив припинити співпра…
-
Українські розвідники, що зникли на Луганщині, другу добу не виходять на зв'язок
Українські розвідники другу добу не повідомляють про себе, основна версія - втрата зв'язку. Про це с…
-
У Гарварді скоро почнуть тестувати мозковий чіп для відновлення зору
У Гарварді створено чіп, який стимулює зорову зону кори головного мозку і створює імітацію зору без…
-
Фермера з Донбасу, який у 2014-му здав бойовикам українських спецназівців, судять на Запоріжжі
У Куйбишевському райсуді смт Більмак Запорізької області судять 61-річного фермера з Донеччини Микол…