InoPressa. Виявляється, Навального Кремль боїться і поважає

09.02.2017 14:00

InoPressa. Виявляється, Навального Кремль боїться і поважає

Російський суд "дискваліфікував" єдиного кандидата, готового реально брати участь у президентських перегонах 2018 року. Незважаючи на рейтинг Путіна і всі пастки та трюки влади, вони не наважилися допустити незалежного кандидата, пишуть ЗМІ. Сценарій буде колишнім: мляві дебати літніх спаринг-партнерів Путіна.

Російський суд "дискваліфікував" єдиного кандидата, готового реально брати участь у президентських перегонах 2018 року. Незважаючи на рейтинг Путіна і всі пастки та трюки влади, вони не наважилися допустити незалежного кандидата, пишуть ЗМІ. Політолог Гліб Павловський зауважив: "Навального відсторонили від виборів м'якше, ніж Гіві". Сценарій буде колишнім: мляві дебати літніх спаринг-партнерів Путіна, прогнозує Le Temps.

Передвиборчі перегони на президентських виборах 2018 року в Росії ще на почалася, але "російське правосуддя вже дискваліфікувало першого претендента: умовного терміну цілком достатньо, щоб Олексій Навальний - єдина людина, яка могла б відтягнути на себе частину успіху Путіна, - не зможе взяти участь у виборах", пише оглядач Süddeutsche Zeitung Юліан Ганс.

Якщо автократи отримують менш як 70%, то їхня легітимність опиняється під питанням, результати виборів для них є "демонстрацією влади перед народом", йдеться в статті. І вони знають, як швидко змінюються настрої людей: так, взимку 2011 року десятки тисяч росіян вийшли з протестами проти фальсифікацій на виборах. Балотуючись на посаду мера Москви в 2013 році, нагадує Ганс, "Навальний отримав 27% голосів, хоча державне ТБ мовчало про нього".

"Мабуть, Олексій Навальний, російський дисидент, який прославився тим, що назвав кремлівського лідера "жабою на нафтовій трубі", зазнав поразки у своїй спробі брати участь в президентських виборах 2018 року", - шкодує редакція британської The Times.

"Маніпуляції Путіна з внутрішніми і зовнішніми справами призвели до тривалої епохи байдужості, нетерпимості і стагнації, яка зробила молодих російських громадян політичними євнухами, - йдеться в статті. - Сила Навального полягала в тому, що він міг розпалити деяку надію хоча б у деяких молодих городян".

Автори нагадують, що Навальний зробив собі ім'я як борець проти корупції Кремля і що він має "талант мобілізувати на великі протестні акції" й отримав 27% голосів на виборах мера Москви в 2013 році.

"Новому поколінню активістів треба думати про практичні проблеми керування справедливою ​​і ефективною Росією в післяпутінську добу. Навальний - не голос пророка в пустелі. Він знає: щоб домогтися змін у Росії, потрібно вести довгу гру. І вижити. Ми бажаємо йому удачі в обох звершеннях", - пише The Times.

"Найпопулярніший лідер російської опозиції, швидше за все, не зможе виступити конкурентом Володимира Путіна, коли кремлівський автократ знову балотуватиметься в президенти в 2018 році", - пише редакція The Wall Street Journal.

У 2011 році прокуратура почала розслідувати діяльність Навального як безкоштовного консультанта в державній деревообробній компанії, звинувативши його в організації розкрадання деревини. У 2013 році Навального засудили. Торік Верховний суд скасував вирок і призначив перегляд цієї справи. І ось Навального засуджено повторно, що передбачає 10-річну заборону на участь у виборах.

Вирок Навальному було винесено відразу після того, як інший російський активіст руху за демократію - Володимир Кара-Мурза - потрапив до лікарні з ознаками отруєння, аналогічними до тих, що були у нього в 2015 році, зазначається далі.

У деяких західних політиків, від Дональда Трампа до Франсуа Фійона і Марін Ле Пен, зараз модно говорити, що вони хочуть співпрацювати з Путіним, "як Рональд Рейган - з Радянським Союзом". "Є один нюанс, - пише WSJ: - він би не посоромився виступити на захист Навального і Кара-Мурзи".

Олексій Навальний отримав п'ять років умовно у справі з політичним підтекстом, але заявляє про бажання продовжувати свою президентську кампанію, пише журналіст Le Temps Еммануель Гріншпан.

"Кремль не наважився ув'язнити провідного опозиціонера", однак "вирок унеможливлює обрання єдиного кандидата, що заслуговує на довіру на цих виборах", зазначає автор.

"Це справа, як під копірку, списана з попередньої, яку було розкручено в 2013 році і яка зазнала критики з боку Європейського суду з прав людини", - йдеться в статті.

"Російський політолог Олександр Морозов вважає, що Кремль міг злякатися, побачивши довгі черги з охочих бути волонтерами у виборчому штабі Навального в Санкт-Петербурзі. Популярність активіста-антикорупціонера у великих російських містах залишається головним "цвяхом у черевику" президента Путіна", - передає автор.

Політолог Гліб Павловський з ноткою сарказму зауважив: "По правді, Навального відсторонили від виборів м'якше, ніж Гіві. Не можна не визнати". "Командир сепаратистів Донбасу з позивним Гіві був убитий в середу вранці в Донецьку - ймовірно тому, що він відкидав тінь на коменданта, підтримуваного Кремлем", - пояснює автор.

"Оглядачі сходяться на думці, що 64-річний Путін прагне отримати четвертий мандат і протриматися при владі до 2024 року. Найімовірніший сценарій бачиться таким же, як раніше: ставити один проти одного літніх політиків, які не уособлюють собою реальну альтернативу. Прозвані його "спаринг- партнерами" Володимир Жириновський (націоналіст), Сергій Миронов (соціаліст) і Геннадій Зюганов (комуніст) беруть участь у виборах, починаючи з 1990-х років. Вони сперечаються між собою, ніколи не нападаючи на Путіна, і служать для того, щоб надати демократичної подоби виборам, повністю контрольованим Кремлем", - підсумовує Гріншпан.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links