InoPressa: "Зупинити Трампа, поки не пізно"

07.02.2017 15:00

InoPressa: "Зупинити Трампа, поки не пізно"

Риторика Трампа викликає побоювання, що він "буде копіювати Путіна в нехтуванні законністю і мораллю". Екс-посол США в РФ закликає "зупинити автократичні тенденції епохи Трампа". Преса вказує на республіканців, здатних стати "інструментом стримування", змусити президента заплатити політичну ціну за одностороннє зняття санкцій.

Перші кроки і висловлювання Трампа змусили американську пресу писати про "моральну сліпоту" президента. На думку оглядачів, риторика Трампа викликає побоювання, що він "буде копіювати Путіна в нехтуванні законністю і мораллю". "Ми не можемо допустити, щоб Трамп пішов слідами Путіна", - пише екс-посол США в РФ Майкл Макфол, закликаючи "зупинити автократичні тенденції епохи Трампа". WSJ називає імена республіканців, здатних стати "інструментом стримування" необдуманих політичних ініціатив Трампа.

"Моральна сліпота Трампа" - так названо матеріал у газеті .

"З-поміж усіх на диво запопадливих заяв президента Трампа про російського президента Володимира Путіна жодна не є аж такою разючою і згубною, як його припущення про те, що США морально еквівалентні безжалісному режиму, критиків якого ще й досі вбивають", - пише редакція, маючи на увазі слова Трампа в інтерв'ю телеведучому каналу Fox News Біллу О'Рейлі.

На думку видання, президент США "прирівнює сили волі й сили бандитизму і тим самим виправдовує всюди авторитарного лідера, який править шляхом примусу, придушуючи свободу слова та нищачи людську гідність".

Газета визнає, що США "далекі від ідеалу", і в їхній історії є "темні голови". "Але, як зазначив президент Барак Обама, винятковість Америки полягає в її високих прагненнях і в здатності нації виправляти помилки шляхом демократичних реформ". А риторика Трампа змушує думати про те, що він не чинитиме за цією традицією, а "буде копіювати Путіна в неприкритому переслідуванні вузьких інтересів і нехтуванні законністю і мораллю", підсумовує видання.

"Виражена президентом Трампом "повага" до Володимира Путіна в інтерв'ю, яке вийшло на вихідних, і порівняння ним позасудових убивств путінського режиму з американськими діями ознаменували нову епоху в американсько-російських відносинах. Ніколи раніше американський президент не давав зрозуміти, що політичні вбивства прийнятні або що США винні в подібних злочинах", - пише Девід Сеттер (Hudson Institute, Вашингтон) в статті для The Wall Street Journal.

"Готовність Трампа виправдати вбивство в його прагненні до непродуманого американсько-російського партнерства дозволяє припустити, що він не бачить відмінностей між оборонною війною і вбивством своїх же людей з метою збереження влади. Співпраця з Росією на таких умовах може втягнути США в злочини, які не прийме ані американський народ, ані весь світ. Трампу слід більше продумувати свої слова - поки ще є час", - підсумовує автор.

"Ми не можемо допустити, щоб Трамп пішов слідами Путіна" - закликає в заголовку своєї статті колишній спецпомічник Обами і екс-посол США в РФ Майкл Макфол. Стаття опублікована у The Washington Post.

"Трамп захоплюється політикою й ідеями Путіна і навіть прагне наслідувати його методи правління. Це неприйнятно. Розуміння методів, використаних Путіним для консолідації автократії в Росії, може допомогти нам зупинити автократичні тенденції епохи Трампа прямо зараз, поки не стало пізно", - застерігає автор, проводячи паралелі між політичними кроками Путіна і заявами Трампа.

"На щастя, ця історична аналогія не точна. Американські демократичні інститути - зокрема Конгрес, суди, опозиційна партія, уряди штатів, ЗМІ та громадянське суспільство - набагато сильніші сьогодні, ніж були подібні російські інститути у 2000 році, - вказує Макфол. - Крім того, в нашій виконавчій владі багато патріотів, відданих нашій Конституції. Є вони і серед нещодавно призначених політиків".

"При всьому при тому, деякі уроки з російського досвіду залишаються релевантними. По-перше, маленькі кроки до автократії на початку нового президентства можуть підготувати ґрунт для більших автократичних змін згодом. По-друге, (...) нам не слід покладатися на надію, що початкові небезпечні дії зійдуть нанівець (...) Протистояти таким нахилам треба зараз, поки наші демократичні інститути ще сильні, а наші громадяни ще готові діяти", - резюмує автор.

На думку редакції The Wall Street Journal, "Велика стара партія" - тобто Республіканська партія США - повинна буде стримувати дружбу Трампа з Путіним.

Трамп ясно дав зрозуміти, що має намір побудувати нові стратегічні взаємини з Володимиром Путіним, а місцями його заяви навіть звучать так, ніби він виправдовує російського президента, зазначає видання.

"Республіканці в Конгресі не мають ілюзій", - підкреслює редакція, перераховуючи імена сенаторів, які мають "тверезий погляд на Росію і американські інтереси".

"Ці голоси значущі як американських чиновників, готових висловлюватися проти російського авторитаризму, - зазначає The Wall Street Journal. - Але завдяки тому, що їхні власники посідають значну позицію в Конгресі, вони також важливі як потенційні інструменти стримування здатності Трампа укласти погану оборудку з Путіним". Як додає на закінчення видання, працюючи з демократами, ці республіканці "можуть змусити Трампа заплатити політичну ціну за одностороннє зняття санкцій".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links