Uber найняв інженера NASA, щоб пришвидшити розробку летючих автомобілів

08.02.2017 11:00

Uber найняв інженера NASA, щоб пришвидшити розробку летючих автомобілів

Компанія Uber, яка створила однойменний мобільний додаток з виклику таксі, найняла інженера дослідного центру NASA Марка Мура для розробки летючого автомобіля. Чутки про те, що Uber задумався про запуск безпілотних повітряних таксі, з'явилися у вересні минулого року - незабаром після того, як компанія почала тестувати самокеровані наземні таксі.

Компанія Uber, яка створила однойменний мобільний додаток з виклику таксі, найняла інженера дослідного центру NASA Марка Мура для розробки летючого автомобіля, повідомляє Bloomberg.

Чутки про те, що Uber задумався про запуск безпілотних повітряних таксі, з'явилися у вересні минулого року - незабаром після того, як компанія почала тестувати самокеровані наземні таксі.

Відомо, що Мур, який пропрацював у космічному агентстві більш як 30 років, ще в 2010 році опублікував документ, де виклав доцільність створення електричних літаків, які могли б злітати і приземлятися як вертольоти вертикально, але були б компактнішими і тихішими. За даними Bloomberg, з цією доповіддю свого часу ознайомився співзасновник Google Ларрі Пейдж, який після цього почав таємно фінансувати два стартапи з розробки такого роду літальних апаратів.

Тепер же Мур переходить до одного із суперників Google в галузі розробки безпілотних технологій, очоливши в Uber відділ авіаційної інженерії. "Не думаю, що зараз є інша компанія з сильнішою позицією для того, щоб стати лідером нової екосистеми, вивівши на ринок міський електричний VTOL (Vertical Take-Off and Landing - літак вертикального зльоту і посадки - ред.)", - прокоментував він.

Інженер, якому в NASA залишався лиш один рік до заслуженої пенсії, розповів, що розчарувався в бюрократизмі держорганізації, яка втрачає, на його думку, нові перспективні ринки в приватному секторі авіації.

В Uber же, як вважає Мур, з баченням перспектив усе гаразд. Як відомо, в жовтні 2016 року компанія опублікувала презентацію проекту Uber Elevate, в рамках якого планується створити електричні VTOL. Планується, що вони зможуть долати на одній зарядці відстань у 160 км. Компанія сподівається, що запустити такі транспортні засоби вдасться через п'ять років, однак Мур вважає, що це можна зробити і раніше.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links