Адміністрація Трампа підготує новий варіант указу про обмеження в'їзду в США

11.02.2017 18:00

Адміністрація Трампа підготує новий варіант указу про обмеження в'їзду в США

Президент США Дональд Трамп може вже наступного тижня підготувати новий варіант указу з метою обмежити в'їзд до США громадян низки мусульманських країн. Цього разу адміністрація вибере формулювання, які не повинні викликати роздратування у судів, заявив він. Президент у зв'язку з цим пояснив, що вірить в можливість добитися через суд поновлення дії його колишнього указу.

Президент США Дональд Трамп може вже наступного тижня підготувати новий варіант указу з метою обмежити в'їзд до США громадян низки мусульманських країн.

The Washington Post стверджує, що Трамп може сформулювати нову ініціативу вже в понеділок або вівторок (13-14 лютого).

Цього разу адміністрація вибере формулювання, які не повинні викликати роздратування у судів, заявив він. Президент у зв'язку з цим пояснив, що вірить в можливість добитися через суд поновлення дії його колишнього указу. Однак такий варіант займе чимало часу: противникам Трамп уже обіцяв "зустрітися в суді", маючи на увазі Верховний суд США.

Саме тому президент роздумує, як скласти новий указ так, щоб його форма не викликала нарікань у судової влади.

"На жаль, формальні процедури займають багато часу, але в підсумку ми переможемо. Крім того, у нас є чимало інших варіантів. Зокрема, можна просто скласти текст нового указу", - заявив Трамп.

Раніше на цьому тижні апеляційний суд підтримав заборону виконання указу президента США про відмову на в'їзд в країну громадянам семи держав з переважно мусульманським населенням. Міністерство юстиції повідомило, що має намір оскаржувати рішення.

Указ президента США "Про захист країни від в'їзду іноземних терористів" був підписаний 27 січня і став найбільш резонансним рішенням за перші дні роботи нової адміністрації. Документ призупинив прийом біженців: з Сирії - на невизначений термін, з інших країн - на 120 днів. Також на 90 днів був заборонений в'їзд громадянам країн, що викликають "особливе занепокоєння". Це сім держав: Сирія, Іран, Ірак, Лівія, Сомалі, Судан та Ємен. Указ Трампа викликав бурю протестів в США і по всьому світу.

Суддя з Сіетла Джеймс Робарт при розгляді позову влади штатів Вашингтон і Міннесота, спрямованого проти імміграційного указу, ввів тимчасову заборону на його виконання. Виданий судовий припис діє в масштабах всієї країни. Відомства, відповідальні за видачу віз і прикордонний контроль, повідомили, що громадяни згаданих в указі Трампа країн мають право в'їхати в США при наявності чинної візи.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus