Американський генерал звинуватив Росію в легітимізації "Талібану"

10.02.2017 15:00

Американський генерал звинуватив Росію в легітимізації "Талібану"

Росія останнім часом прагне легітимізувати рух "Талібан", обґрунтовуючи це його участю в боротьбі з терористичним угрупованням "Ісламська держава". Про це заявив командувач американських військ в Афганістані генерал Джон Ніколсон, виступаючи напередодні з доповіддю в комітеті Сенату США зі збройних сил.

Росія останнім часом прагне легітимізувати рух "Талібан", обґрунтовуючи це його участю в боротьбі з терористичним угрупованням "Ісламська держава". Про це заявив командувач американських військ в Афганістані генерал Джон Ніколсон, виступаючи напередодні з доповіддю в комітеті Сенату США зі збройних сил.

На думку Ніколсона, російська участь в афганському конфлікті в цьому році "стала більш складною", пише щоденна політична газета The Hill. "По-перше, вони почали публічно легітимізувати "Талібан". Риторика, яку вони просувають, зводиться до того, що "Талібан" бореться з "Ісламською державою", а афганський уряд не бореться з "Ісламською державою", внаслідок чого присутність цього угруповання ("ІД" - ред.) в регіоні може стати надмірною. Це помилковий опис ситуації", - заявив американський генерал.

Він вважає, що насправді Росія хоче протидіяти США і НАТО в Афганістані. Також генерал висловив стурбованість діями Ірану, який активно підтримує "Талібан". "Коли ми дивимося на дії Росії й Ірану в Афганістані, я вважаю, що, зокрема, вони (намагаються) послабити Сполучені Штати і НАТО", - зазначив Ніколсон (цитата згідно з Fox News).

Генерал назвав поточну ситуацію в Афганістані глухим кутом. Він заявив, що для прориву необхідно направити в республіку ще кілька тисяч військових. На тепер в Афганістані перебуває 8400 американських солдатів.

За словами командувача, російське втручання в афганський конфлікт почалося в 2016 році і продовжує збільшуватися. Крім поширення стереотипу про те, нібито "Талібан" допомагає в боротьбі з "ІД" в Афганістані, Росія також організувала серію переговорів про майбутнє республіки без участі афганського уряду, зазначив Ніколсон.

"Афганістан намагається працювати з усіма своїми сусідами й зацікавленими сторонами. Вони звернулися до російської сторони з цього питання. І ми вважаємо, що процес встановлення миру і врегулювання в Афганістані повинен вестися афганським керівництвом", - заявив генерал.

Вислухавши виступ Ніколсона, сенатор від штату Флорида Білл Нельсон заявив, що президент США Дональд Трамп повинен знати про "загравання" Росії з "Талібаном". "Я думаю, нам краще повідомити президента Трампа про це", - заявив демократ. "Так, сер", - резюмував Ніколсон.

Про втручання Росії в афганський конфлікт задля підтримки "Талібану" з метою протидії США заявив на засіданні комітету і сенатор-республіканець Джон Маккейн. "Росія в даний час втручається в ситуацію в Афганістані, явно намагаючись підтримати "Талібан" і підірвати (дії) США", - йдеться в заяві, опублікованій на офіційному сайті політика. За словами Маккейна, допомогу талібам також надає Іран, фінансуючи рух і постачаючи йому зброю.

В Афганістані з 2001 року перебуває військовий контингент США і їхніх союзників, які проводять операції проти терористів і надають допомогу місцевим силам безпеки. Офіційно про припинення воєнних дій і закінчення операції "Непохитна свобода" в ісламській республіці американське керівництво оголосило наприкінці грудня 2014 року. Однак у січні 2015 року бойовики "Талібану" порушили угоду про перемир'я, після чого війська НАТО продовжили операцію в Афганістані.

Напередодні в МЗС РФ заявили, що нині не найкращий час для виведення американських військ з Афганістану, повідомляє ТАСС. "Ситуація з безпекою в країні деградує, а афганські сили національної безпеки через комплекс причин нездатні самостійно протистояти озброєній опозиції", - сказав директор другого департаменту Азії МЗС РФ Замір Кабулов. На його думку, в цих умовах виведення іноземних військовослужбовців може мати "непередбачувані наслідки".

На цьому тлі експерт з питань Росії з Німецького товариства зовнішньої політики Штефан Майстер зазначав, що якщо в 2017 році НАТО виведе свої війська з Афганістану, "Талібан" може сильно дестабілізувати центральноазіатські сусіди Російської Федерації, "а це вже реальна загроза, в тому числі і для Росії".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links