Апеляційний суд відмовився звільнити голову ЦВК

09.02.2017 16:00

Апеляційний суд відмовився звільнити голову ЦВК

Апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Солом'янського райсуду, який відмовився відсторонити Михайла Охендовського від посади голови Центральної виборчої комісії. Таке рішення ухвалила колегія з 5 суддів. "Клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури залишити без задоволення",- оголосив суддя.

Апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Солом'янського райсуду, який відмовився відсторонити Михайла Охендовського від посади голови Центральної виборчої комісії. Таке рішення ухвалила колегія з 5 суддів, передають "Українські новини".

"Клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури залишити без задоволення",- оголосив суддя.

Таким чином, Апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції.

Крім того, суд відмовився відкрити провадження за скаргою антикорупційної прокуратури на запобіжний захід голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському у вигляді особистого зобов'язання, оскільки особисте зобов'язання не підлягає оскарженню.

САП має намір оскаржити це визначення.

Як повідомлялося, 13 грудня 2016 року Охендовському в аеропорту "Бориспіль" співробітники НАБУ вручили повідомлення про підозру у кримінальному провадженні про так звану "чорну бухгалтерію" Партії регіонів. Він підозрюється у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч.3 і 4 ст.368 Кримінального кодексу України (одержання хабарів у великих і особливо великих розмірах особою, що займає особливо відповідальне становище).

Загальна сума хабарів, інкримінованих детективами підозрюваному, становить близько 161,7 тис. дол, що в еквіваленті за курсом Національного банку України на момент вчинення злочинів становило майже 1,29 млн грн.

19 грудня ЦВК на своєму засіданні прийняла звернення, в якому вказала, що Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) провело обшук уночі проти 14 грудня не в кабінеті голови ЦВК Охендовського та з порушеннями законодавства.

21 грудня Солом'янський райсуд Києва обрав Охендовському запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання до 13 лютого 2017 року: голова ЦВК може залишати територію України лише з дозволу слідчого. Цього ж дня суд відмовився усувати Охендовського з посади голови ЦВК.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus