Аваков проведе консультативний конкурс серед поліцейських на посаду голови Нацполіції

17.11.2016 16:00

Аваков проведе консультативний конкурс серед поліцейських на посаду голови Нацполіції

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про рішення провести консультативний конкурс для поліцейських на заміщення посади голови Національної поліції України. Аваков підкреслив, що відбір буде здійснюватися комісією на підставі результатів кваліфікаційних іспитів і співбесіди.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про рішення провести консультативний конкурс для поліцейських на заміщення посади голови Національної поліції України.

"Призначення на посаду керівника Національної поліції України відповідно до законодавства не передбачає проведення конкурсу. Однак, враховуючи той факт, що до людини, яка працюватиме на посаді голови Національної поліції України, має бути беззастережна довіра як українського суспільства, так і до міжнародного політикуму, я прийняв рішення про проведення консультативного конкурсу для поліцейських на заміщення цієї посади", - написав Аваков на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер, 17 листопада.

За його словами, "для уникнення політичних спекуляцій та проведення чесного та відкритого відбору кандидата" на посаду керівника Нацполіції, створена Консультативна комісія міністра, до якої будуть запрошені професійні експерти з міжнародного корпусу стратегічних партнерів МВС: США, Канади, Консультативної місії ЄС в Україні (EUAM) і "авторитетних експертів від української громадськості".

Аваков підкреслив, що відбір буде здійснюватися комісією на підставі результатів кваліфікаційних іспитів і співбесіди. Після фінальної співбесіди Консультативна комісія рекомендуватиме йому найбільш гідних кандидатів на пост глави Нацполіціі, після чого найкращого з відібраних кандидатів буде запропоновано міністром на розгляд Кабміну.

Умови конкурсу будуть оголошені найближчим часом, зазначив він.

Глава МВС також вказав, що сьогодні діють спрощені критерії відбору кандидатів на цю посаду, але 1 січня 2017-го вони істотно змінюються і стають більш вимогливими.

У ч.5 ст.21 закону прямо вказані критерії, яким має відповідати глава Нацполіції України: відповідати загальним умовам вступу на службу в поліцію; мати вищу повну юридичну освіту; мати стаж роботи у сфері права не менш як 7 років; мати досвід роботи на керівних посадах щонайменше 5 років.

Як повідомлялося, 14 листопада Хатія Деканоїдзе заявила про свою відставку з посади голови Нацполіціі. Глава МВС Аваков повідомив, що приймає цю відставку, виконувати обов'язки глави Нацполіції України буде перший заступник голови Вадим Троян.

16 листопада спікер Нацполіції Ярослав Тракало повідомив, що уряд звільнив Деканоїдзе з посади голови Національної поліції. При цьому джерело повідомило агентству, що Кабмін затвердив на посаді в.о. голови Нацполіції Трояна. Разом з тим, на офіційній сторінці МВС України у Facebook також з'явилося повідомлення, згідно з яким Кабмін затвердив на посаді в.о. глави відомства Трояна.

Згідно з українським законодавством, перший заступник керівника відомства виконує обов'язки глави відомства до призначення нового керівника.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus