Бойовика Гіві вбили його ж підлеглі: "Йому помстився б будь-хто", - росЗМІ

09.02.2017 21:00

Бойовика Гіві вбили його ж підлеглі: "Йому помстився б будь-хто", - росЗМІ

Відповідальність за вбивство керівника бандформування "Сомалі" Михайла "Гіві" Толстих в окупованому угрупованням "ДНР" Донецьку взяли на себе його підлеглі. Як повідомляють російські ЗМІ, до них у редакцію звернувся громадянин РФ, найманець з Москви Ігор Мильцев, який назвався бійцем підрозділу "Сомалі", яким керував Толстих.

Відповідальність за вбивство керівника бандформування "Сомалі" Михайла "Гіві" Толстих в окупованому угрупованням "ДНР" Донецьку взяли на себе його підлеглі.

Як повідомляє російське видання "Новая газета", до них у редакцію звернувся громадянин РФ, найманець з Москви Ігор Мильцев, який назвався бійцем підрозділу "Сомалі", яким керував Толстих.

Повідомивши свій позивний - "Француз" - Мильценв заявив, що замах на Гіві організували він та ще троє бойовиків з "Сомалі".

"Йому помстився б будь-хто", - розповів Мильцев.

Вбивство командира він називає помстою товаришів по службі, нібито, кинутих Гіві під час бою під Авдіївкою в кінці січня 2017 року.

За словами бойовика Мильцева, під час важких боїв під Авдіївкою ініціативу з самого початку мали підрозділи української армії. Участь в боях за Авдіївську промзону брав і батальйон Гіві "Сомалі". Представники "ДНР" повідомляли тоді про поранення самого Гіві під час боїв. Втім, "Француз" Ігор Мильцев описує іншу версію подій.

Побоюючись за своє життя, як зазначає найманець Мильцев, Толстих відійшов від позицій батальйону і вистрілив собі в ногу.

"Він думав, що ніхто цього не помітить, але ми помітили. Далі його забрали чергові лікарі до шпиталю. Після цього, перебуваючи вже в Донецьку, він віддав наказ накрити (наші) позиції з артилерії, незважаючи на те, що ми там були, (а) він думав, що нас вже немає в живих!", - розповів російський найманець.

"Просто так піти він не міг, це дезертирство, позицію кинути він не міг ніяк, це наказ Захара (ватажок організації "ДНР" Олександр Захарченко, - Ред.) (був) стояти до кінця! І тут він, напевно, зрозумів, що це все – кінець. Прострелив собі ногу і почав кричати. Його потягли медики, а через півтори години нас накрила своя ж артилерія", - далі розповів "Француз".

Мильцев розповідає, що після замаху на іншого командира бойовиків "Спарта" Арсенія "Моторолу" Павлова Гіві всерйоз побоювався за своє життя, в цілях безпеки вивіз свою сім'ю в Придністров'я та планував виїхати туди сам, але не встиг.

"Вхід копійка, вихід рубль, - висловився терорист "Сомалі". - Гіві не випускали (з "ДНР"), і потрібно було піти красиво – просто ж так від справ не відійти. Це як в злодійському світі".

Як розповідає Мильцев, сам він зараз знаходиться на околицях Донецька.

Бойовик також назвав звинувачення "влади ДНР" на адресу українських спецслужб щодо ліквідації Гіві "смішними".

На сторінці "Француза" на "Вконтакте" викладено кілька десятків світлин, де він зображений разом з іншими озброєними людьми – в тому числі серед бойових позицій, окопів, укріплень, на тлі важкого озброєння, зенітних знарядь і БТР.

"Я в розшуку ("МГБ") і поранений трохи, ще три людини пішли в підпілля. Захару тепер є, за що переживати".

Зазначається, що у статусі бойовика "Француза" на "Вконтакте" незабаром після замаху на Гіві з'явився запис: "Собаці собача смерть! Гіві, це тобі за пацанів загиблих під Авдіївкою! ЗАХАРЧЕНКО, ТИ НАСТУПНИЙ!"

Як повідомлялося, ватажок бойовиків "Сомалі" Михайло Толстих з кличкою Гіві загинув від реактивного піхотного вогнемета "Джміль" 8 лютого в тимчасово окупованому Донецьку.

Перед цим, 3 лютого, розвідка повідомляла про те, що російське військово-політичне керівництво погрожує звільнити ватажків бойовиків "ДНР" в разі втрати ними контролю над Ясиноватським плацдармом. У цьому районі - близько Авдіївки – з кінця січня точилися жорстокі бої: російсько-терористичні війська багаторазово атакували позиції сил АТО, проте всі їхні наступи було відбито. Окупанти втратили стратегічну позицію ("Алмаз-2"), з якої повністю контролюються дороги Донецьк-Луганськ і Донецьк-Горлівка.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus