Чому тепер?

10.02.2017 14:00

Чому тепер?

Не виключено, що ліквідація "Мотороли", Болотова, "Гіві" спрямована і на гасіння пожежі на внутрішньому російському просторі. Бо привид "русского мира" повернувся додому.

Олена Стяжкіна

Не виключено, що ліквідація "Мотороли", Болотова, "Гіві" спрямована і на гасіння пожежі на внутрішньому російському просторі. Бо привид "русского мира" повернувся додому.

Чим врешті-решт закінчиться феєрична біографія автомийників, охоронців супермаркетів та торговців курчатами, яких у якості ширми для вторгнення використовував Кремль, всім притомним людям було зрозуміло ще на початках війни. І якщо зустріч із кармою у ліфті, квартирі, на "базі" чи у рубльовському кафе була сюрпризом, то тільки для "героїв Новоросії" й тільки тому, що вони прогуляли уроки історії. Гіркін, ось, книжки читав і про подальшу долю свою знає. Тепер, щоправда, про неї стали здогадуватися й інші найманці, призначені Москвою зіграти головні та другорядні ролі у кривавому ляльковому театрі із назвами "ДНР" та "ЛНР".

Чому тепер? Чому нині вони заспішили у пекло так, що скоро в Донецькому театрі опери та балету будуть продавати спеціальні абонементи на церемонії примусового прощання? Версій безліч і часто вони не суперечать одна одній. Скажімо, поховання "Гіві" поруч із "Моторолою" на донецькому цвинтарі легко зчитується як поховання й ідеї, й самого "русского мира", що він від початку був народжений мертвим. Чи ось версія про заміну "яскравих", чи радше розкручених, персонажів на сірих виконавців московської волі. Непогана думка, однак ніхто з тих, що впродовж останніх півроку доправився до пекла, ніколи й не був самостійною фігурою.

Тому навряд чи їх штучно створений "блиск" взагалі комусь заважав. Хіба що у розрізі виконання плану Кремля щодо отруєння України виборами на окупованих територіях за відкритого кордону та наявності російської армії. Мовляв, прибрали "Моторолу" і "Гіві", щоб вони не дратували українську громадськість своїми обличчями та отриманими мандатами. Однак коли це Москва з таким пієтетом та розумінням ставилася б до почуттів українців? Здається, навпаки: Москва робила і робить все, щоб знайти та пред’явити як "лідерів" окупованих територій найбільш мерзенних та огидних зрадників. У такому випадку "мотороли", "гіві" та різні "болотови" потрібні б були їй живими.

А вони – мертві. Причому мертві не внаслідок "героїчних" вчинків на фронті – наступу на "промці", наприклад, чи обстрілу мирних мешканців, як вони люблять, чи за умов сміливого потрапляння на мінне поле. Ні, вони мертві внаслідок неясних й тим дужче страшних й зовсім негероїчних маніпуляцій із вибухівкою у тих місцях, де вони мали б бути в абсолютній небезпеці. Речник Кремля Пєсков при цьому чомусь заявляє, що вони заперечують будь-яку можливу причетність до цих подій РФ. Цікаво б дізнатися, а хто звинувачував РФ у організації передпохоронних заходів колаборанта Гіві? Україна, Сполучені Штати, пані Меркель? Адже жодних офіційних заяв такого штибу не лунало. Чи це просто звичка, автоматизм, який примушує Кремль завжди і всюди заперечувати те, що він наробив?

Чи, може, це послання? Бо всім давно відомо: Пєсков бреше. І заяви його слід тлумачити із точністю до навпаки. Тоді хто ж має тлумачити цей черговий стейтмент "це – не ми" як "так, це ми"? Не виключено, що ліквідація "Мотороли", Болотова, "Гіві", окрім завдання знищення свідків, спрямована й на гасіння пожежі на внутрішньому російському просторі. Рольова модель "Мотороли" і "Гіві", що вони майже три роки стояли у пантеоні богів Російської Федерації поруч із Путіним, - це модель успіху, до якої спонукали мешканців імперії, запрошуючи їх реалізувати всі свої мрії за рахунок вбивств українців на українській землі.

Однак згодом місцеві російські "мотороли" і "гіві" осягнули нехитру думку: немає сенсу їхати так далеко та ще й за такими ризиками, якщо можна створити "республіку" та стати командиром "батальйону" у власному кварталі чи у селищі, чи в пригороді, а чи хоча б у власному будинку. Пухлина "народних республіканців", і тих, що повоювали на сході України та накивали п'ятами, і тих, що загорілись ідеєю наслідувати "гіві" та "моторолу", не виїжджаючи зі свого регіону, розповзається Федерацією дуже швидко.

І хоч як би Кремль приховував статистику та сутність новітніх кримінальних злочинів на території Федерації, у ЗМІ все частіше потрапляють відомості про вбитих, скалічених та розстріляних громадян Росії, які стали жертвами "ветеранів Новоросії". Привид "русского мира" повернувся додому.

І це також було абсолютно очікувано. Є враження, що масштаби цього "повернення" досить-таки великі, а ідея досягти успіху, повторюючи кроки "гіві" й "мотороли" - зброя, грабунок, віджим, батальйон, "республіка", - стає загрозливо популярною. Тож, не виключено, що негероїчне припинення "героїчних кар’єр" - це послання для "дорогих росіян". Коли так, то будемо сподіватися, що воно – не запізніле. Бо якщо росіяни вважають створення "народних республік" гідною та прекрасною справою, що вона здійснюється чудовими героями, то нехай насолодяться ними у кожному куточку своєї "неосяжної батьківщини".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus