ЄІБ запускає нову схему підтримки малого та середнього бізнесу в Україні

10.02.2017 23:00

ЄІБ запускає нову схему підтримки малого та середнього бізнесу в Україні

В Україні стартувала програма ЄС, яка дозволить Європейському інвестиційному банку підтримати малі та середні підприємства в Україні. Про це повідомляє Європейська служба зовнішніх справ. Повідомляється, що мета ініціативи – зміцнення економічного розвитку в цільових країнах, надаючи фінансову та технічну підтримку малим та середнім підприємствам (МСП).

В Україні стартувала програма ЄС, яка дозволить Європейському інвестиційному банку підтримати малі та середні підприємства в Україні.

Про це повідомляє Європейська служба зовнішніх справ, передає "Європейська правда".

Повідомляється, що мета ініціативи – зміцнення економічного розвитку в цільових країнах, надаючи фінансову та технічну підтримку малим та середнім підприємствам (МСП).

Група ЄІБ об'єднала зусилля з Інвестиційним фондом сусідства (Neighbourhood Investment Facility) ЄС, щоб надати повний пакет документів, розроблених для допомоги компаніям в Україні, Молдові і Грузії.

Повідомляється, що компанії завдяки цьому отримають більше можливостей, пов'язаних із виконанням угоди про вільну торгівлю з ЄС, що передбачає поступове зняття бар'єрів у торгівлі та приведення стандартів у відповідність з вимогами ЄС.

За даними Європейської служби зовнішніх справ, внесок ЄС є частиною більш широкої ініціативи Європейської Комісії "EU4Business", яка об'єднує програми, що фінансуються ЄС, для підтримки розвитку малого і середнього бізнесу та поліпшення бізнес-середовища в регіоні Східного партнерства.

"Приватний сектор призводить до зростання та нових можливостей для працевлаштування в Україні. Нова ініціатива ЄС повинна зміцнити цей сегмент національної економіки", - сказав віце-президент Європейського інвестиційного банку Вазіл Гудак на конференції, яка має на меті поінформувати різні зацікавлені сторони в Україні щодо доступу до фінансування від банку ЄС.

Нагадаємо, Україна та Європейський інвестиційний банк підписали 4 угоди щодо фінансової допомоги на суму 600 млн євро у сферах вищої освіти, енергозбереження, транспортної інфраструктури та малого і середнього підприємництва. Так, Україна приєднається до програми ЄС для малого і середнього бізнесу COSME - провідна програма ЄС з бюджетом 2,3 млрд євро, спрямована на створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва (МСП), що реалізується в рамках стратегії "Європа 2020".

У рамках програми передбачена участь України у таких її складових, як: покращення умов доступу МСП на ринки; покращення регуляторних умов функціонування МСП; формування культури ведення бізнесу.

Зазначимо, що "Стратегія реформ 2020", яку президент України Петро Порошенко презентував у вересні 2014 року, передбачає, що до 2020 року Україна увійде до топ-20 країн у рейтингу легкості ведення бізнесу (на той час 112-те місце), кредитний рейтинг країни на рівні інвестиційної категорії збільшиться з "ССС" до "ВВВ", а за індексом глобальної конкурентоспроможності Україна увійде до топ-40 країн.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links