"Ісламська держава" обстріляла ізраїльський курорт Ейлат з території Єгипту

10.02.2017 08:00

"Ісламська держава" обстріляла ізраїльський курорт Ейлат з території Єгипту

8 лютого біля 22:55 за місцевим часом в Ейлаті пролунала перша сирена системи раннього попередження про ракетний обстріл. Протягом наступних п'яти хвилин сирени спрацьовували двічі. Жителі Ейлата чули не менше чотирьох вибухів. Прес-служба ЦАХАЛу підтвердила, що з Синайського півострова в бік ізраїльській території було випущено чотири ракети.

Відповідальність за обстріл найбільшого ізраїльського курорту Ейлат (Ізраїль) узяло на себе терористичне угрупування салафітского спрямування "Вілайят Синай", що вважається відділенням "Ісламської держави" на Синайському півострові (колишня "Ансар Байт аль-Макдіс"), передає NEWSru.co.il.

У заяві, поширеній угрупуванням, сказано: "Це початок війни проти Ізраїлю".

8 лютого біля 22:55 за місцевим часом в Ейлаті пролунала перша сирена системи раннього попередження про ракетний обстріл. Протягом наступних п'яти хвилин сирени спрацьовували двічі. Жителі Ейлата чули не менше чотирьох вибухів.

Прес-служба ЦАХАЛу підтвердила, що з Синайського півострова в бік ізраїльській території було випущено чотири ракети. Три з них були збито системою ПРО "Залізний купол", четверта впала на відкритій місцевості, не заподіявши шкоди. Фрагменти протиракети впали в басейн одного з готелів у Ейлаті.

Чотирьом іноземним туристам було надано медичну допомогу для виведення з шокового стану.

Згідно з повідомленнями палестинської сторони у відповідь на цю атаку Ізраїль за допомогою своїх ВПС нібито вдарив по тунелю в районі кордону Єгипту і сектора Гази. Зокрема, як інформує підконтрольний ХАМАСу "Палестинський інформаційний центр", керівництво терористичної організації оголосило, що в наслідок атаки на кордоні сектора Гази та Єгипту було вбито двоє палестинців і ще п'ятеро отримали поранення.

Названо імена вбитих. Це 24-річний Хусам Хамід Суфі з Рафаха й 38-річний Мухаммад Ануар аль-Акра з Гази.

За версією палестинської агенції Safa, загиблі були "робітниками".

Ймовірно, атаку було здійснено безпілотним літаком.

Сайт "Бригад Ізаддіна аль-Касама" (бойового крила ХАМАС) пише, що БПЛА випустив ракету по входу до тунелю на єгипетській стороні.

Прес-служба ЦАХАЛу не підтверджує факт нанесення удару по тунелю в Газі.

Не виключено, що атака була здійснена єгипетськими військовими.

Довідка. Зворотня хронологія ракетного обстрілу Ейлату

8 лютого 2017 року. Чотири ракети було випущено в бік Ейлата з Синайського півострова. Три з них збито системою ПРО "Залізний купол". Решта впали на відкритій місцевості. Ніхто не постраждав.

24 липня 2014 року. Спроба ракетного обстрілу Ейлата з Синая. Ракету збито системою ПРО "Залізний купол".

15 липня 2014 року, напередодні очікуваного оголошення про припинення вогню в секторі Гази після тижня проведення операції "Незламна скеля", терористи обстріляли Ейлат. На території міста вибухнули три ракети. Легкі поранення отримали двоє людей.

31 січня 2014 року Ейлат обстріляли з Синайського півострова. Ракета, випущена по місту, була збита батареєю протиракетної оборони "Залізний купол". Відповідальність за обстріл узяла на себе терористична організація "Ансар Байт аль-Макдас".

20 січня 2014 року Ейлат зазнав ракетного обстрілу. Дві ракети розірвалися в околицях міста, не заподіявши шкоди.

У 2013 році було зафіксовано три обстріли: у серпні, липні та квітні. У квітні вперше в історії обстрілів цього міста спрацював сигнал "Цева Адом". Але багато жителів та гостей Ейлату, які не звикли до таких попереджень про обстріл, жодним чином сирену не відреагували.

Протягом 2012-го року було зафіксовані три спроби ракетного обстрілу Ейлату: в квітні, у червні та у серпні. Ніхто не постраждав, шкоди завдано не було.

У серпні 2010 року Ейлат піддавався обстрілу ракетами "Град". Дві ракети впали тоді в Ейлатську затоку, одна розірвалася на відкритій місцевості в Ейлаті, ще дві - в Акабу (Йорданія), де в результаті вибуху 6 людей отримали поранення. Тоді представники єгипетських сил безпеки заявляли, що обстріл влаштували з Синайського півострова бойовики палестинської терористичної організації ХАМАС.

Ейлат обстрілювали також ракетами в квітні 2010-го, тоді ніхто не постраждав.

19 серпня 2005 року терористи обстріляли ракетами два американські військові кораблі, що стояли в порту Акаби, але промахнулися: одна з ракет впала біля Ейлатского аеропорту, легко поранивши таксиста, інша розірвалася у йорданському військовому шпиталі, через що загинув один військовослужбовець. Відповідальність за той теракт узяло на себе угруповання "Бригади Абдалли Аззама", пов'язане з "Аль-Каїдою". Виконавців теракту було засуджено в Йорданії до смертної кари.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links