Капітан захопленого піратами в Нігерії судна вийшов на зв'язок

09.02.2017 14:00

Капітан захопленого піратами в Нігерії судна вийшов на зв'язок

Капітан судна BBC Caribbean, захопленого піратами в Нігерії, вийшов на зв'язок з компанією, що наймала моряків у рейс, і повідомив, що всі члени екіпажу живі й здорові. Про це повідомив Ігор Рябий - батько одного з моряків, що потрапили в полон, Сергія Гусарова. Як повідомлялося, всього в полоні у піратів опинилися вісім осіб - сім росіян і один українець.

Капітан судна BBC Caribbean, захопленого піратами в Нігерії, вийшов на зв'язок з компанією, що наймала моряків у рейс, і повідомив, що всі члени екіпажу живі й здорові. Про це повідомив Ігор Рябий - батько одного з моряків, що потрапили в полон, Сергія Гусарова, передає РІА "Новости".

"Доньці був дзвінок з компанії, що капітан виходив на зв'язок, - йому дали подзвонити. Сказав, що всі живі-здорові, утримання нормальне, просили родичів не хвилюватися", - розповів співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, всього в полоні у піратів опинилися вісім осіб - сім росіян і один українець. Сестра моряка Сергія Гусарова розповіла газеті "Комсомольская правда", що "точно відомо, що бранці перебувають на території Нігерії, але де їх тримають і в якому стані хлопці - невідомо".

Зараз родичі чекають, яку вимогу висунуть пірати. Поки що ніяких заяв від морських розбійників не надходило.

Тим часом у ЗМІ з'явилися дані про заручників. Так, Федеральне агентство новин повідомляє, що всього на судні було 11 осіб, в тому числі 10 росіян. Спочатку пірати захопили дев'ятьох осіб (двоє моряків під час нападу зуміли сховатися), але потім відпустили 19-річного моряка. Судно вони брати не стали, оскільки воно випливало з пункту призначення без вантажу.

Решта троє членів екіпажу спробували вийти на зв'язок, але не змогли. Тоді вони відправили листа на електронну пошту німецької компанії, через яку влаштовувалися на роботу. Однак оскільки був вихідний (5 лютого, неділя), лист прочитали тільки ввечері і тут же повідомили в МЗС і кримінальну поліцію Німеччини.

В даний час відомо, що серед заручників опинилися 28-річний моряк з Мурманська Сергій Гусаров, ще один моряк з Великого Новгорода (дані "Російської газети") і старший помічник капітана 28-річний Олег Калінкін з Петрозаводська (дані ДТРК "Карелія").

Решта екіпажу - також молоді люди до 30 років, пише "РГ". Калінкін пішов в рейс 1 січня, Гусаров - у вересні минулого року, він повинен був повернутися додому в березні 2017-го. Напередодні нападу, 4 лютого, мурманчанину виповнилося 28 років. Його сестра розповіла журналістам, що цей рейс - всього третій в послужному списку Сергія. Раніше він ходив кадетом, а зараз його підвищили до матроса.

Також вона повідомила, що вантаж захопленого судна не мав ніякого стосунку до війни. Головним чином це була мирна техніка: кабелі, наукове обладнання тощо.

За даними "КП", BBC Caribbean вийшов із Сінгапуру в серпні 2016 року. РІА "Новости" стверджує, що суховантаж йшов з Камеруну в Гану.

За даними судновласника, в Німеччині організовано оперативний штаб з представниками кримінальної поліції. Вони тримають зв'язок з МЗС Росії, посольством Росії в Нігерії і нігерійською поліцією. До вирішення питання залучили страхову компанію.

Напад на судно стався 5 лютого недалеко від нафтового терміналу в Гвінейській затоці. Як повідомлялося, пірати підпливли до суховантажу на моторному човні і відкрили вогонь. Судно належить німецькій судноплавній компанії Briese Schiffahrt, оператором є німецька BBC Chartering.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus

Related Links

Partner Links