НАБУ: керівництво ОГХК готувалося приватизувати підприємство на свою користь

09.02.2017 16:00

НАБУ: керівництво ОГХК готувалося приватизувати підприємство на свою користь

Керівництво ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" готувалося до здійснення приватизації ОГХК на свою користь. "Звинувачення на адресу НАБУ у буцімто зриві приватизації та блокуванні високоприбуткової діяльності ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" не відповідають дійсності і відволікають увагу суспільства від реального стану справ в ОГХК", - йдеться у повідомленні.

Керівництво ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" готувалося до здійснення приватизації ОГХК на свою користь. Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

"Звинувачення на адресу НАБУ у буцімто зриві приватизації та блокуванні високоприбуткової діяльності ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" не відповідають дійсності і відволікають увагу суспільства від реального стану справ в ОГХК", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з матеріалів розслідування, зібраних під процесуальним керівництвом прокурорів САП, зокрема аудіозапису телефонних розмов одного з підозрюваних, вбачається, що керівництво компанії, готувалося до здійснення приватизації ОГХК, ймовірно, на свою користь.

Крім того, за версією детективів, організатори схеми не бажали розвивати компанію, виводили з неї фінансові ресурси, скорочували штат працівників, при цьому домовляючись про постачання продукції на тимчасово окуповану територію на Сході країни.

Досудове розслідування за даними фактами триває.

Нагадаємо, в.о. голови правління ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення застави в розмірі 100 млн грн.

Як відомо, Національне антикорупційне бюро затримало в.о. голови ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", який може бути причетний до завдання збитків компанії на суму понад 300 млн гривень.

Як повідомлялося, в.о. голови ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" є Руслан Журило.

Минулого року тодішній голова МЕРТ Айварас Абромавичус домагався його звільнення з посади.

Раніше ЗМІ повідомляли, що за ОГХК стоїть екс-нардеп Микола Мартиненко, а Журило був призначений на посаду за його протекцією. Сам Журило це спростовував.

У листопаді 2015 року нардеп Сергій Лещенко звинуватив ОГХК в невигідності продажу продукції австрійській компанії Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG.

За його словами, директор і акціонер Bollwerk Вольфганг Айбергер є також керівником компанії Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, через яку Східний ГЗК закуповував урановий концентрат в Казахстані. Лещенко стверджує, що Bollwerk є "прокладкою" і пов'язана з Мартиненком.

Останній заперечував це, визнаючи лише, що знайомий з Журилом з 2006 або 2007 року, коли той був заступником директора Східного ГЗК.

У вівторок з'явилася інформація, що СхідГЗК в січні відновив закупівлю концентрату урану у казахстанської НАК "Казатомпром" через австрійського посередника Steuermann Investitions und Handelsgesellschaft GmbH.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus